Klimatyzacja samochodowa też wymaga czyszczenia

Zaniedbana klimatyzacja – czym to grozi?

Choć klimatyzacja to świetny wynalazek, który zapewnia komfort podczas nawet największego upału, to jednak w pewnych okolicznościach może być dość nieprzyjemnym urządzeniem. Co warto o niej wiedzieć?

Czym grozi zaniedbana klimatyzacja?

Klimatyzacja to urządzenie, którego wnętrze jest wręcz idealnym środowiskiem dla różnego rodzaju bakterii i grzybów. Dzięki temu, że wewnątrz instalacji panują odpowiednie warunki atmosferyczne, grzyby są w stanie namnażać się w niezwykle szybkim tempie, co sprawia, że instalacja pokrywa się pleśnią. Jak łatwo można się domyślić, nie jest to niczym dobrym.

Na samym początku obecności pleśni w klimatyzacji, zaczyna wydobywać się niej nieprzyjemny zapach. Z początku ledwo wyczuwalny, lecz z biegiem czasu stający się coraz mocniej nieprzyjemny. Do tego stopnia, że może nawet zacząć wywoływać migrenę. Oczywiście jest to dopiero początek nieprzyjemności, jakie oznacza zaniedbania klimatyzacja. Oprócz tego pleśń, której cząsteczkami się będzie oddychało, wpływać może na prace płuc, a także całego ciała, co już staje się naprawdę bardzo poważne dla zdrowia.

Rzecz jasna zaniedbana klimatyzacja to również niepożądane efekty od strony użytkowej. Może bowiem znacznie szybkiej zużywać się w niej czynnik chłodniczy, może ona potrzebować do pracy więcej prądu, a co najgorsze, efektywność jej pracy może znacznie spać.

Jak uniknąć zagrożenia?

Żeby nie dopuścić do powstania wszystkich tych negatywnych stron zaniedbanej klimatyzacji, zaleca się od czasu do czasu przeprowadzenie pewnych działań konserwacyjnych. O czym konkretnie mowa?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy chce się zadbać o stan techniczny swojej klimatyzacji, to usuniecie z niej pleśni i zanieczyszczeń. Jak to zrobić? Zdecydowanie najlepszym pomysłem w tym wypadku jest odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy ozonu. Tak zwane ozonowanie klimatyzacji jest działaniem bardzo skutecznym, w pełni bezpiecznym dla zdrowia, a przy tym bardzo szybkim i wygodnym.

Oprócz tego poleca się również, aby podczas akcji serwisowej sprawdzić dokładnie to, jak nasmarowane są poszczególne ruchome elementy klimatyzacji i w razie potrzeby dokonać ich wymiany.

Po więcej informacji zapraszamy: Odgrzybianie klimatyzacji Kraków

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *