Batony owsiane - alternatywa dla tradycyjnych słodyczy

Zdrowe batony owsiane – alternatywa dla słodyczy

Za słodyczami przepada większość ludzi. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie dnia bez słodkiej przekąski np. w postaci batonika czy cukierków. Jednak czekoladka rzeczywiście jest nieszkodliwa, ale nadmiar cukru w diecie jest niestety bardzo niezdrowy dla ludzkiego organizmu. Pewną alternatywą w tej sytuacji są zdrowe batony owsiane.

Czym właściwie są zdrowe batony owsiane?

Zdrowe batony owsiane z roku na rok cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić. Są słodkie, ale w naturalny sposób. Zazwyczaj w ich składzie znaleźć można płatki owsiane, orzechy, daktyle czy suszone owoce. To składniki wartościowe, które są lepszym wyborem niż tradycyjne słodycze pełne cukru i tłuszczu. 

Jednak i w tym przypadku warto zachować ostrożność. Dobrze jest czytać składy dostępnych w sklepach produktów. W ofercie sklepu internetowego https://e-mojsmak.pl/bio-mieszanka-batony-owsiane znaleźć można mieszanki do samodzielnego wypieku zdrowych batonów owsianych. Jest to ciekawa propozycja, bo do przygotowania domowych słodyczy użyć można swoich ulubionych dodatków. 

Czy zdrowe batony owsiane powinny jeść dzieci?

Nie da się ukryć, że dzieci przepadają za słodyczami i to w każdej postaci. Z drugiej strony nadmiar cukru jest dla nich bardzo szkodliwy. Są one pod tym względem bardziej wrażliwe niż osoby dorosłe. Spożywanie dużych ilości cukru może się w ich przypadku skończyć otyłością, próchnicą zębów, cukrzycą itd. Dlatego warto wybierać dla nich zdrowsze alternatywy.

Świetnym rozwiązaniem są wspomniane zdrowe batony owsiane. Mają one w swoim składzie naprawdę niewiele cukru. Te z dodatkiem orzechów są szczególnie godne uwagi. Dostarczają bowiem energii do działania oraz cennych dla organizmu mikro i makroelementów. Z drugiej strony nawet taki batonik należy traktować jako okazjonalną przekąskę, a nie podstawowy składnik diety. 

Czy po zdrowe batony owsiane powinni sięgać sportowcy?

Sportowcy i osoby aktywne fizycznie na co dzień mają duże zapotrzebowanie na białko. Dla nich najlepszym rozwiązaniem są więc batony białkowe, które zaspokajają tzw. pierwszy głód. Batony owsiane są na pewno lepszym wyborem niż cukierki czy czekolady. Ich atutem jest to, że można jest mieć je zawsze pod ręką. 

Czy istnieją zdrowe batony owsiane? Spożywanie słodyczy w nadmiarze zawsze jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Jednak są zdrowsze alternatywy dla standardowych słodyczy. Mowa tutaj właśnie o batonach owsianych np. z dodatkiem suszonych owoców i orzechów. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *