Kierowca za kierownicą samochodu ciężarowego

Aplikacja e-TOLL – czym jest i jak z niej korzystać? Odpowiadamy

System e-TOLL to nowoczesny sposób uiszczania opłat za przejazd płatnymi odcinkami drogi. Jest obowiązkowy dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz dla wszystkich autobusów. System umożliwia kierowcom realizację opłat m.in. za pomocą aplikacji e-Toll. W poniższym artykule wyjaśnimy Ci, jak z niej korzystać.

Aplikacja e-TOLL – co warto o niej wiedzieć?

Obowiązek korzystania z systemu e-TOLL określa ustawa. Zgodnie z nią kierowcy powinni korzystać z narzędzia, które pozwala na pobór opłat elektronicznych za przejazd płatnymi drogami, których dotyczy to rozporządzenie. Jedną z interesujących możliwości jest aplikacja e-TOLL. To mobilne narzędzie, które można pobrać za darmo na swój smartfon lub tablet – aplikacja jest darmowa i działa zarówno na systemie Android, jak i iOS. Dzięki wykorzystaniu tego programu nie będzie konieczne zatrzymywanie się na bramkach, by zapłacić za przejazd.

Aplikacja korzysta z danych geolokalizacyjnych, przez co istnieje też możliwość monitorowania historii przejazdów.

Nie jest to jednak rozwiązanie wolne od wad. Użytkownicy zwracają uwagę na konieczność ciągłego weryfikowania stanu urządzenia, na którym aplikacja e-TOLL jest zainstalowana i jej działania. Co więcej, kierowca musi mieć stałe i stabilne połączenie z Internetem.

Jak korzystać z aplikacji e-TOLL?

Dużym atutem aplikacji e-TOLL jest jej intuicyjna obsługa i równie łatwa instalacja oraz rejestracja w systemie. Dokładną instrukcję udostępnia Akademia Czasu Pracy – odwiedź stronę: https://www.akademiaczasupracy.pl/e-toll-co-jest-lepsze-aplikacja-obu-czy-zsl/ i dowiedz się, jak zacząć pracować z tym narzędziem. Jak korzystać z tego rozwiązania? Po zainstalowaniu aplikacji i skonfigurowaniu jej z urządzeniem mobilnym możesz rozpocząć przejazd płatnymi drogami. Musisz pamiętać, by każdorazowo wybierać opcję “rozpocznij przejazd”, gdy licznik ma wystartować – rozpocznie się też naliczanie opłat. Wówczas aplikacja rozpoczyna gromadzenie danych geolokalizacyjnych. Po zakończeniu przejazdu należy zaznaczyć opcję “zakończ przejazd”. Aplikacja jest bezpieczna w użytkowaniu, choć może nieco spowolnić pracę telefonu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *