Kobieta w ciąży szykuje się na narodziny dziecka

Asystent Ciąży – poznaj bliżej bezpłatną aplikację dla kobiet ciężarnych

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, czuje się na pewno nieco podekscytowana, ale towarzyszy jej jednocześnie wiele obaw. To zupełnie normalne. Pojawia się wiele pytań na temat przebiegu ciąży i samego porodu. Jednak wcale nie trzeba od razu kupować poradników dla kobiet w ciąży. Dostępne są bowiem bezpłatne rozwiązania np. aplikacja Asystent Ciąży. Co oferuje przyszłym mamom?

Do czego właściwie służy aplikacja Asystent Ciąży?

Asystent Ciąży to aplikacja, która powstała dzięki położnej i doradczyni laktacyjnej Kai Kadzińskiej. Jej zadaniem jest pomoc kobietom w całym okresie ciąży – aż do porodu. Aplikacja dostarcza cennych informacji o ciąży, porodzie czy płodzie. Nie jest przy tym trudna w obsłudze. Pobrać ją można m.in. za pośrednictwem strony internetowej https://asystentciazy.pl/.

Na samym początku trzeba wpisać datę swojej ostatniej miesiączki. Na tej podstawie ustalana jest orientacyjna data porodu. Oczywiście tę datę można poprawić już po wizycie lekarskiej. Asystent Ciąży pozwala na stworzenie listy wyprawkowej do porodu. Zawiera imiennik, który może pomóc w wyborze imienia dla swojego dziecka. W aplikacji znaleźć też można szereg interesujących artykułów. Osoby zainteresowane mogą też uzyskać dostęp do eksperckich webinarów.

Kontroluj przebieg swojej ciąży z aplikacją Asystent Ciąży

Z pomocą aplikacji można kontrolować swoją wagę w okresie ciąży. Zacząć trzeba od wprowadzenia wagi przed zajściem w ciążę. Asystent Ciąży sam wylicza przewidywaną wagę na kolejny tydzień i informuje o ewentualnych nieprawidłowościach. To może skłonić do wcześniejszej wizyty lekarskiej. Przyrosty wagowe w ciąży nie powinny być zbyt małe i za duże.

Kolejną przydatną funkcją jest dzienniczek ciśnienia. Można w nim zapisywać swoje ciśnienie przez całą ciążę. Warto to kontrolować, aby uniknąć poważnych problemów. Aplikacja informuje, gdy pomiary są nieprawidłowe. Regularne mierzenie ciśnienia przydać się może lekarzowi do określenia ryzyka wystąpienia pewnych nieprawidłowości.

Czy Asystent Ciąży to aplikacja przeznaczona jedynie dla kobiet ciężarnych?

Oczywiście Asystent Ciąży to aplikacja, która powstała przede wszystkim z myślą o kobietach spodziewających się dziecka. Jednak nie oznacza to, że nie mogą po nią sięgnąć także inni np. przyszli ojcowie. Znajduje się tam naprawdę sporo ciekawych artykułów na temat przygotowania do przyjścia na świat malucha i jego prawidłowej pielęgnacji. Warto zachęcić swojego partnera to takiej lektury.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *