Błękitny narożnik w salonie

Błękitne czy różowe narożniki do salonu – co wybrać zamiast szarości?

Styl skandynawski jest obecny we wnętrzach już ładnych parę sezonów i wydaje się być odporny na zmieniające się trendy. Narożniki w tym stylu to osadzone na cienkich nóżkach zazwyczaj szare lub białe meble, które doskonale otwierają przestrzeń, optycznie ją powiększają oraz ułatwiają, chociażby pozbywanie się kurzu gromadzącego się pod meblami. Są wizualnie lekkie, stylowe i kuszą prostotą. Nabywając narożnik skandynawski, warto wobec tego spojrzeć na to, jak nowy mebel wpisze się w stylistykę wnętrza. I czy koniecznie musi być utrzymany w odcieniach szarości.

Narożnik jako niezbędny mebel nie tylko dla Twojej rodziny

Decydując się na zakup narożnika, trzeba pochylić się nad pewną, niejednokrotnie traktowaną po macoszemu kwestią. Bywa, że goście, którzy odwiedzają nasz dom zostają u nas na noc, a to oznacza, że potrzebują miejsca do snu. W takiej sytuacji warto posiadać mebel taki jak narożnik, a w szczególności narożnik z funkcją spania. Naturalną konsekwencją takiej sytuacji jest zakup mebla przede wszystkim funkcjonalnego, a niekoniecznie… efektownego. Nawet jeśli narożnik ma być jedynie miejscem spotkań przy herbatce lub przed telewizorem to daje ogromne pole do popisu jeżeli chodzi o planowanie przestrzeni. Narożniki dedykowane nowoczesnym wnętrzom to na szczęście niebanalne połączenie funkcjonalności z kolorystycznym szaleństwem, w którym minimalistyczna szarość jest niekoniecznie jedyną propozycją.

Romantyczny róż, marzycielski błękit – nietuzinkowe barwy narożników

Miłośnicy stylu glamour lub osoby, które czują pewne obawy przed ustawieniem w centralnej części domu mebla w naprawdę intensywnej barwie, mogą pomyśleć o narożniku w pastelowych odcieniach. Pudrowy róż oraz błękit osadzony na cienkich nóżkach wprowadza nieco więcej lekkości i delikatności do pełnego uniwersalnych kolorów i jednocześnie praktycznie pozbawionych dodatków wnętrz. Takie oryginalne barwy dotykają sfery duchowej człowieka, dając szansę na lepsze poznanie nieco romantycznej części osobowości.

Narożniki skandynawskie w kolorze natury czyli zielono mi!

Niekwestionowany prym w sezonie letnim wiedzie styl boho. To odwołanie do natury objawia się poprzez obecność drewna (na przykład nóżek w meblach), kamienia (obecnego w realnej lub nieco fikcyjnej formie na ścianie). Nowoczesna przestrzeń nawiązująca do boho to także meble w odcieniach zieleni; mile widziane tu zarówno odcienie butelkowe, jak i kojarzące się z dzikością dżungli. Jak wiadomo, zielony kolor niesamowicie relaksuje i wycisza… To jak, gotowi na poobiednią drzemkę na nowym narożniku?

Różowy6 narożnik w salonie

A może intensywniejsze barwy?

Intensywna żółć, odważny granat, ognista czerwień? Absolutnie tak! Jesteśmy przekonani, że takie kolory z miłą chęcią zastąpią wszechobecną szarość! Proszę jednak pamiętać, że energetyczne barwy niezwykle pobudzają do działania. I o ile jest to mile widziane na przykład w dziecięcym pokoju, o tyle podczas urządzania wnętrza takiego jak salon, warto zrezygnować z tego typu ekstrawagancji. Oczywiście ostatnio słowo należy tutaj do urządzającego.

Wybór koloru narożnika – zadbaj o wyczucie

Meble w stylu skandynawskim – choć przykuwają wzrok charakterystycznymi detalami, to jednak dają szansę urozmaicenia bryły bardziej charakterystyczną tapicerką. Wystarczy tylko spojrzeć, że można połączyć bryłę z kolorem i pomimo tak mocnego akcentu pozostawić przestrzeń stylową i stonowaną. Szukając tego rodzaju nietuzinkowych mebli w formie narożników skandynawskich dostępnych w szerokiej gamie barw i modeli, warto odwiedzić https://marketmeblowy.pl/meble-tapicerowane/narozniki-tapicerowane

Taki sklep internetowy jak Market Meblowy to miejsce, które pozwala stać się posiadaczem narożnika wygodnego, nieskomplikowanego w użytkowaniu i absolutnie designerskiego. Nowoczesność to mocne akcenty kolorystyczne; warto, by pojawiły się również i w Twoim domu!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *