Fryzjerka w salonie fryzjerskim stoi na tle lustra

Co jest niezbędne w salonie fryzjerskim?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego nie jest takie łatwe z uwagi na to, że potrzeba w nim naprawdę wielu elementów, sprzętów, urządzeń, mebli czy różnego rodzaju akcesoriów. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, z którego dowiesz się jak prawidłowo powinien być wyposażony salon fryzjerski.

Jakie meble są niezbędne w salonie fryzjerskim?

– Fotel fryzjerski – jest to absolutnie obowiązkowy mebel w każdym salonie fryzjerskim. Musi być on wygodny i komfortowy zarówno dla klienta, jak i fryzjera. Koniecznie musi być w posiadaniu podłokietników oraz oparcia, które można dowolnie regulować i powinno się kończyć w górnej części pleców. Pamiętaj także, aby fotel był obrotowy, ponieważ ułatwia to pracę fryzjerowi.

– Konsolety – są to inaczej lustra. Klient dzięki nim ma kontrolę nad kolejnymi działaniami fryzjera. Pamiętaj, aby wybierać ładnie oprawione konsolety, które znacznie podniosą wygląd salonu. W skład konsolety często oprócz lustra wchodzą jeszcze szafki, półki oraz schowki, dodatkowo warto pomyśleć o dobrym oświetleniu luster.

– Myjka – jest to stanowisko, przy którym fryzjer myje głowę klienta. Fotel, na którym siedzi klient powinien być wygodny ale również stabilny. Na rynku możesz znaleźć także myjnie fryzjerskie z funkcją masażu, specjalnie dla większego komfortu klienta. Niemniej jednak są one o wiele droższe niż klasyczne myjki.

– Szafki – szafki powinny być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Klienci lubią patrzeć na akcesoria i sprzęty, które są używane przez fryzjera, w związku z czym warto postawić na przeszklone witryny.

Niezbędne akcesoria fryzjerskie

Absolutną podstawą w salonie fryzjerskim są:

– Nożyczki – to podstawa w każdym salonie. Salon powinien być wyposażony zestaw nożyczek różnego rodzaju i wielkości, o dobrej jakości. Bez tego ani rusz!
– Grzebienie i szczotki – w każdym salonie fryzjerskim powinno być kilka rodzajów szczotek, o różnym włosiu i wielkości.
– Klipsy fryzjerskie – znajdują zastosowanie podczas farbowania włosów, modelowania i strzyżenia. Przytrzymują pasma i pomagają fryzjerowi w pracy.
– Urządzenia do stylizacji włosów – lokówka, prostownica, karbownica.
– Fartuch fryzjerski – oprócz tego, że chroni odzież własną fryzjera w trakcie pracy, to dodatkowo jest świetną reklamą salonu.
– Peleryna – chroni odzież klienta.
– Miski i pędzle do farbowania – muszą być wysokiej jakości.
– Akcesoria sanitarne – każdy salon fryzjerski powinien być perfekcyjnie czysty i sterylny, w związku z czym niezbędne jest posiadanie mioteł, środków dezynfekujących i innych środków czystości.

Jeżeli szukasz sklepu, w którym kupisz wszystkie te akcesoria to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu https://fryzjersklep.pl/.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *