Co to jest Dermapen?

Co to jest Dermapen?

Dermapen to urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzić zabieg mający na celu pobudzenie i regenerację włókien kolagenowych i elastynowych poprzez nakłuwanie skóry mikroigłami. Dzięki naruszaniu struktury skóry dochodzi do kontrolowanych mikrourazów, które powodują aktywację naturalnych procesów odnowy. Nakłuwanie ma też na celu zwiększenie przepuszczalności skóry i przygotowanie jej do podania skoncentrowanych preparatów odżywczych.

Jak wygląda zabieg?

Dermapen to urządzenie, dzięki któremu możemy przeprowadzić zabieg wykonywany przy pomocy jednorazowej głowicy wyposażonej w mikroigły wykonane ze stali chirurgicznej. Igły pulsując, nakłuwają skórę i wnikają w nią na głębokość od 0,5 mm do 2,5 mm. Głębokość ustalana jest na podstawie obszaru, jaki poddawany jest zabiegowi oraz efektom, jakie chcemy osiągnąć.

O parametrach decyduje specjalista wykonujący nakłucia. Terapia uzupełniana jest poprzez podawanie indywidualnie komponowanych preparatów odżywczych. Skoncentrowane koktajle mogą zawierać składniki takie jak kwas hialuronowy, peptydy, czy witaminy.

Jakie efekty daje Dermapen?

Celem zabiegu jest przede wszystkim stymulacja naturalnych procesów odnowy skóry. Dzięki mikronakłuciom uruchamia się proces produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają między innymi za zdrowy, młody i jędrny wygląd skóry. Efektem zabiegu jest więc poprawa jędrności, elastyczności i gęstości skóry. Osoby korzystające z zabiegów mogą zauważyć regenerację skóry i znaczne jej odmłodzenie.

Dermapen działa też na spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu skóry oraz zmniejszenie widoczności blizn np. potrądzikowych. Co więcej, poprawia się napięcie skóry. Jest to szczególnie widoczne dla zabiegów wykonywanych na skórze twarzy i szyi. Dzięki stosowaniu odżywczych koktajli skóra staje się też głęboko nawilżona i zregenerowana.                                     

Jakie zalety ma Dermapen?

Zabieg jest mało inwazyjny i bardzo bezpieczny. Z tego względu Dermapen może być stosowany przy każdym typie cery, nawet wrażliwej. Jakie zalety ma Dermapen? Dermapen może być stosowany na niemal każdej partii ciała w tym na szyi, twarzy, dekolcie, skórze głowy oraz na dłoniach i ciele.

Po zabiegu niemal od razu możemy wrócić do codziennych czynności, okres rekonwalescencji jest bowiem bardzo krótki. Zabieg możemy wykonywać niezależnie od pory roku. Dzięki mikronakłuciom składniki specjalnie przygotowanych koktajli przenikają w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu wzmaga się ich działanie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *