Pacjentka poddaje się zabiegowi HIFU

Zabieg HIFU – kiedy warto się zdecydować?

Każdy marzy o gładkiej skórze, która będzie pozbawiona jakichkolwiek zmarszczek. Medycyna estetyczna nieustannie rozwija się i to właśnie ona przychodzi z “pomocą”. Dzięki jej zastosowaniu można efektywnie poradzić sobie z wszelkimi niedoskonałościami urody. HIFU stanowi jeden z popularnych zabiegów. Na czym on zatem polega? Jakie są wykorzystywane urządzenia do HIFU? Jakie są najważniejsze wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu?

Hifu – na czym polega?

Jest to zabieg, który wykorzystuje działanie ultradźwiękowych fal o wysokiej częstotliwości. Ten bezinwazyjny lifting twarzy stanowi alternatywę dla standardowych innych zabiegów wykorzystujących skalpel. Urządzenia do HIFU są nie tylko intuicyjne, ale również łatwe w obsłudze. Można nimi sterować za pomocą panelu dotykowego. Niezwykle ważne jest także to, iż sprzęt do HIFU posiada menu w języku polskim. Jest wyposażony w dodatkowo wgrane już gotowe do zastosowania programy zabiegowe.

Urządzenie do HIFU (zobacz) podczas swojej pracy wykorzystuje ultradźwięki, które gwarantują uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Obecnie, szacuje się, iż coraz więcej ludzi odchodzi od zabiegów chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna zapewnia takie zabiegi kosmetyczne, dzięki którym możliwe jest również uzyskanie zadowalających efektów i to za niższą cenę!

Jest to zabieg wykonywany głównie na skórze twarzy i szyi. Jego zadaniem jest wygładzenie i poprawienie napięcia skóry wraz z redukcją ewentualnych zmarszczek. To wszystko dzięki wykorzystaniu wiązek fali ultradźwiękowej o niezwykle wysokiej energii, dlatego że skupia się ona wyłącznie na wskazanym obszarze ciała. W trakcie wykonywanego zabiegu HIFU dochodzi do termicznego oraz mechanicznego zjawiska.

Skutkiem zjawiska termicznego jest wzrost temperatury – 60-70 stopni Celsjusza. Wywołuje on koagulację tkanki. Zjawisko mechaniczne niszczy strukturę komórki poprzez wzrost ciśnienia.

Efekty HIFU

Jest to zabieg przynoszący liczne efekty. Skóra staje się przede wszystkim jędrniejsza, gładsza oraz odpowiednio napięta. Inne efekty to skutek nieustannych procesów odbudowy włókien kolagenowych. Widocznymi efektami jest dodatkowo to, iż skóra na twarzy staje się zagęszczona, a kolagen zregenerowany. Niewątpliwe jest to, że dochodzi dodatkowo do polepszenia napięcia wraz z elastycznością skóry. Po zabiegu można jeszcze dostrzec zredukowanie zmarszczek, jak również poprawę owalu twarzy i jej ogólne odmłodzenie. Opóźniają się wszelkie procesy starzenia się skóry. 

Ultradźwiękowy lifting twarzy
Ultradźwiękowy lifting twarzy / Fot. Materiał partnera

Wskazania do zabiegu HIFU

HIFU jest zabiegiem liftingującym oraz modelującym. Zwykle przeprowadza się go głównie na skórze twarzy i szyi oraz podbródka, a nawet na brzuchu i pośladkach wraz z udami. Dedykowany jest on tym, którzy chcą poprawić jędrność swojej skóry ze względu np. na duży spadek wagi. Wskazaniami do HIFU są najczęściej spłycenia zmarszczek na czole, w okolicach oczu i wokół ust albo chęć podniesienia kącików oczu i opadającej powieki.

Zabieg można wykonać w celu zredukowania przebarwień i zlikwidowania rozstępów, czy też blizn. Jest polecany do zminimalizowania pierwszych widocznych oznak starzenia się skóry i poprawienia owalu twarzy. Dzięki niemu można dodatkowo zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów i wymodelować sylwetkę oraz zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej. Stanowi idealną propozycję dla wiotkiej skóry i utraty jej gęstości. Ciekawostka jest, iż to także jedna ze skutecznych metod stosowanych podczas leczenia nowotworu prostaty oraz choroby Parkinsona.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Pomimo tego, że zabieg przynosi zadowalające efekty to niestety nie każdy może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Oczywiste jest, że najpierw lekarz przeprowadza z daną osobą szczegółowy wywiad lekarski odnośnie jego stanu zdrowia. Technologii HIFU nie można wykorzystać w przypadku, kiedy pacjent zmaga się z epilepsją, stwardnieniem rozsianym bądź jakimikolwiek chorobami skórnymi.

Kolejnymi przeciwwskazaniami do HIFU są: opryszczka, podrażnienia czy też urazy oraz stany zapalne skóry. Tego zabiegu nie można wykonać kobietom w ciąży albo w okresie laktacji. Osoby posiadające rozrusznik serca albo nowotwory skóry lub nowotwory złośliwe również nie mogą poddać się zabiegowi. Warto wiedzieć, że każdy zabieg niezależnie od jego rodzaju posiada liczne wskazania i przeciwwskazania. W tym celu właśnie przeprowadza się rozmowę ze specjalistą. Dopiero później decyduje on o tym, czy u danej osoby można wykonać wskazany zabieg.

Zobacz urządzenia do HIFU od polskiego producenta MedikaPoland.pl

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *