Gdzie usuwać odpady z budowy? Sprawdź!

Co zrobić z odpadami z budowy? Podpowiadamy!

Prowadzisz remont mieszkania lub budujesz wymarzony dom? Świadczysz usługi konstrukcyjne dla klientów indywidualnych lub firm? Jeśli tak, z pewnością spotkałeś się z problemem dużej ilości odpadów, jakie powstają przy każdej inwestycji. Jak sobie z nimi poradzić? Jak szybko i legalnie zagospodarować gruz na placu budowy? Przeczytaj nasz poradnik, a unikniesz wielu trudności związanych z odbiorem i utylizacją śmieci!

Na kim spoczywa obowiązek utylizacji odpadów?

Zastanawiasz się, kto jest odpowiedzialny za wywóz pozostałości z miejsca prowadzenia robót? Komu zlecić odbiór odpadów z placu budowy?

Polskie przepisy prawa dość precyzyjnie definiują wytwórcę śmieci i przydzielają mu określone obowiązki. W sytuacji, kiedy samodzielnie wykonujesz wszelkie prace, stajesz się jednocześnie posiadaczem pozostałości i odpowiadasz za ich usunięcie. Jeśli jednak zlecasz wykonanie robót firmie zewnętrznej, zadanie uprzątnięcia odpadów z budowy spoczywa na barkach usługodawcy. 

Bez względu na podmiotowy charakter danego zobowiązania, gruz należy składować i utylizować zgodnie z przepisami ochrony środowiska. Ustawa z 2012 roku i następujące po niej akty wykonawcze w randze rozporządzenia precyzują mechanizmy kontroli i nadają organom państwowym uprawnienia do nakładania wysokich kar finansowych za wszelkie uchybienia.

Chcesz ich uniknąć? Czytaj dalej, a poznasz najlepszy sposób na odbiór odpadów z budowy. Zyskaj fachowe wsparcie i zapewnij sobie kompleksową usługę dostosowaną do aktualnych regulacji.

Jak pozbyć się odpadów budowlanych?

Rozpoczynasz inwestycję budowlaną? Pamiętaj o składowaniu śmieci w przeznaczonym do tego celu kontenerze! Uwzględnij umiejscowienie pojemnika już na etapie planowania robót. Dzięki temu usprawnisz organizację prac i uzyskasz gwarancję legalności całego procesu.

W zakres pojęcia pozostałości poremontowych wchodzą m.in.:

  • gruz,
  • fragmenty dachówek i płytek ceramicznych,
  • styropian,
  • opakowania po farbie,
  • płaty tynku,
  • elementy wyposażenia wnętrz.

Każdy z wymienionych powyżej materiałów podlega regulacjom w zakresie segregacji i recyklingu. Skontaktuj się z firmą świadczącą usługi odbioru odpadów z budowy, a otrzymasz wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb.

Na czym polega recykling odpadów budowlanych?

Być może zastanawiasz się, co się dzieje z pozostałościami, które zabiera od Ciebie uprawniony podmiot? Otóż trafiają one do zakładów recyklingu, gdzie podlegają sortowaniu i przetworzeniu na pełnowartościowe kruszywo. Odbiór gruzu jest pierwszym krokiem w złożonym procesie recyklingu, dzięki któremu możliwe jest odzyskanie znaczącej części surowców. Oddając pozostałości do utylizacji, nie tylko wypełniasz swój prawny obowiązek, lecz przede wszystkim przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego.

Gdzie zamówić kontener i usługę wywozu gruzu?

Wiesz już, co zrobić z nagromadzonymi śmieciami. Jak jednak sprawnie zamówić usługę wywozu?

Firma BYŚ specjalizuje się w odbiorze odpadów z budowy na terenie Warszawy i okolic. W zakresie usług przedsiębiorstwa mieści się także wynajem specjalistycznych kontenerów o różnej pojemności. Wejdź na stronę internetową www.bys.pl i skorzystaj z intuicyjnego formularza, który pozwoli zamówić usługę bez wychodzenia z domu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *