Czym jest szlifierka mimośrodowa

Czym jest szlifierka mimośrodowa?

Szlifierka mimośrodowa jest funkcjonalnym i wielofunkcyjnym narzędziem, które bardzo dobrze sprawdzi się w przydomowym warsztacie majsterkowicza, jak i w profesjonalnych warsztatach firmowych. Jest to urządzenie pozwalające wykonać wiele różnych prac, a część z nich, w zależności od wybranego modelu, ma wymienne końcówki umożliwiające podniesienie funkcjonalności tego sprzętu.

Jak działa szlifierka mimośrodowa?

Urządzenie do swojej pracy wykorzystuje ruch wahadłowy i obrotowy, czyli obraca się wokół własnej osi i jednocześnie wychyla na boki, co wyróżnia je spośród innych narzędzi z tej grupy. Połączenie tych dwóch właściwości sprawia, że wykonanie pracy zajmuje znacznie mniej czasu. Szlifierka mimośrodowa jest również wyposażona w elastyczny talerz, dzięki któremu dopasowuje się do obrabianej powierzchni, co pozwala na szlifowanie i polerowanie nie tylko prostych, lecz także zakrzywionych płaszczyzn. Tego typu elektronarzędzia można kupić między innymi na https://www.bricoman.pl/.

Narzędzie cechuje się wyjątkowym komfortem i wygodą pracy, której nie utrudniają nawet wibracje wywoływane ruchem oscylacyjnym. Większość uchwytów jest posiada zintegrowaną gumową nakładkę, która tłumi drgania, dzięki czemu sprzęt pewniej leży w dłoni. Mimośrodowość oznacza odchylenie stopy szlifierki od punktu obrotu. Większa mimośrodowość oznacza wydajniejszą pracę narzędzia – najczęściej wynosi ona 5 mm. Do sprawnej pracy narzędzie wykorzystuje krążki papieru ściernego, który ma zróżnicowaną gradację. Można doposażyć je także w gumowe tarcze i wełny polerskie, które sprawdzą się podczas pracy z delikatniejszymi materiałami

Do czego wykorzystuje się szlifierkę mimośrodową?

Jeśli chce się kupić szlifierkę, która będzie wielofunkcyjnym narzędziem i wykorzysta się ją do wielu prac związanych z polerowaniem i szlifowaniem różnych powierzchni to szlifierka mimośrodowa będzie idealnym sprzętem. Można ją z powodzeniem stosować do obróbki elementów drewnianych, metalowych, szpachlowych i lakierowanych. Urządzenie te można wykorzystać także do prac zarówno na płaskich powierzchniach, jak i na zakrzywionych, co jeszcze bardziej rozszerza jego funkcjonalność. Przy jego pomocy można więc z powodzeniem oszlifować i wygładzić meble lub drzwi w domu. Pozwoli również wypolerować lakier samochodowy bez obawy o jego uszkodzenie.

Różnice między szlifierką mimośrodową i oscylacyjną

Oba te narzędzia mają podobną zasadę pracy i można je używać do wielu różnych zadań, co nadaje im miano uniwersalnych urządzeń dla majsterkowicza. Szlifierka oscylacyjna wykonuje jednak jedynie ruch oscylacyjny, podczas gdy mimośrodowa działa na zasadzie ruchu oscylacyjnego i rotacyjnego jednocześnie, co pozwala na jeszcze szerszy zakres jej zastosowania. Ponadto szlifierką mimośrodową można również wygładzić wypukłe i wklęsłe elementy. Jeśli więc ktoś zastanawia się, który sprzęt wybrać, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie szlifierka mimośrodowa.  

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *