Łóżko kontynentalne w sypialni

Czym się różni łóżko kontynentalne od tapicerowanego?

Łóżka kontynentalne i tapicerowane to jedne z kilku najpopularniejszych rodzajów, jakie dostępne są na rynku. Mają one wiele zalet i często to właśnie użytkownicy pomiędzy nimi wybierają idealne łóżko do swojej sypialni. Nic dziwnego, ponieważ oferują bardzo wysokim komfort snu, co przekłada się na lepsze samopoczucie kolejnego dnia i lepszą regenerację organizmu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?

Budowa łóżka kontynentalnego

Już na samym początku można powiedzieć, że łóżko tapicerowane może być także łóżkiem kontynentalnym. Modele tapicerowane, to wszystkie te, które są obite tkaniną lub skórą. Z kolei łóżka kontynentalne także mogą mieć taką budowę, ale dodatkowo są one zintegrowane z materacem. Modele kontynentalne najczęściej można zobaczyć w hotelach o wyższym standardzie. Charakteryzują się one tym, że składają się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest pojemna skrzynia z dolnym materace, która nazywana jest także boxspringiem, stanowi doskonałe podparcie dla całej konstrukcji, a dodatkowo zapewnia świetną wentylację, co przekłada się na higienę snu.

Drugim elementem jest materac górny. Najczęściej jest to model piankowy, ale może być także hybrydowy lub sprężynowy kieszeniowy. Materac górny dobiera się tak, jak tradycyjny. Bierze się pod uwagę swoją wagę, pozycje podczas snu, a także indywidualne preferencje, co do jego stopnia twardości. Górna część łóżka kontynentalnego, a zarazem trzeci element, to tak zwany topper. Jest to materac nawierzchniowy, który bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a także pełni funkcję ochronną. Zabezpiecza bowiem materac główny przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Łóżka kontynentalne dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/.

Charakterystyka standardowych łóżek tapicerowanych

Łóżka tapicerowane, jak sama nazwa mówi, są obite tkaniną lub skórą. Takie rozwiązanie pozwala pokryć ostre krawędzie miękkim materiałem, który gwarantuje użytkownikom więcej bezpieczeństwa oraz komfortu. Łóżka tapicerowane charakteryzują się również ciekawym designem. Można je praktycznie wpasować w każdy styl aranżacji, a na dodatek więcej przytulności w sypialni. Dobrze wybrane łóżko tapicerowane z pewnością idealnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach urządzonych tradycyjnie, jak i we wnętrzach nowoczesnych. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku jest wyposażona w wezgłowia, które pozwalają wygodnie czytać książkę przed zaśnięciem.

Zalety łóżka kontynentalnego

Największą zaletą łóżek kontynentalnych jest to, że są one niezwykle komfortowe. Wygodę zwiększa także ich nietypowa konstrukcja, która jest dosyć wysoka. Łóżka kontynentalne mogą mieć wysokość nawet 80 cm, a więc są znacznie wyższe niż tradycyjne modele. Dzięki właśnie tym dodatkowym centymetrom zdecydowanie lepiej zmienia się na nich pozycję w nocy, czy też wstaje. Modele tego typu są także bardzo popularne. Niegdyś zarezerwowane były tylko dla hoteli i apartamentów, dzisiaj można je kupić w bardzo szerokiej ofercie kolorów, tkanin obiciowych, czy też rozmiarów.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *