Drewniane łóżko w sypialni

Jak wybrać łóżko drewniane?

Drewniane meble to ponadczasowy wybór. Są nie tylko eleganckie, ale również bardzo wytrzymałe. Do tego pasują niemal do każdej aranżacji. Również sypialnia jest miejscem, gdzie łóżka drewniane sprawdzą się świetnie. To mebel, z którego będą zadowoleni zarówno alergicy, jak i osoby ceniące sobie wygodę i wysoki poziom estetyki. Jak wybrać odpowiednie łóżko drewniane i jakie są zalety mebli wykonanych z tego materiału?

Dlaczego warto wybrać drewniane łóżko i czym kierować się przy wyborze?

Łóżka drewniane są uważane za jedne z najlepszych możliwych opcji do spania. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to surowiec naturalny. Idealnie sprawdzi się więc jako wybór zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jak już wspomniano, łóżko z drewna będzie też optymalnym rozwiązaniem dla alergików. 

Porządnie wykonane łóżko z drewna posłuży nam długie lata. Solidna konstrukcja i trwałość surowca sprawia, że to dobra inwestycja. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wykończenie, rodzaj drewna i zastosowanych komponentów oraz odpowiedni dla naszych potrzeb i przestrzeni rozmiar. Musimy również zastanowić się nad tym, ile chcemy wydać, gdyż ceny łóżek mogą się diametralnie od siebie różnić w zależności od gatunku drewna, jaki został użyty do produkcji.

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Wybór konkretnego gatunku materiału, z jakiego wykonane są łóżka drewniane, ma ogromne znaczenie dla jego jakości. Możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów. Najpierw powinniśmy założyć sobie budżet, gdyż rozpiętość cen tych mebli jest bardzo duża. 

Najtańszą i najpowszechniej występującą opcją są łóżka sosnowe. Ich zaletą jest wysoka antystatyczność, co czyni je świetnym wyborem dla alergików. Z drugiej strony drewno sosnowe jest dość miękkie, przez co może być podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zdecydowanie bardziej wytrzymałym materiałem jest drewno bukowe i dębowe. Cena będzie odpowiednio wyższa, jednak możemy liczyć na wysoką trwałość i jakość. 

Alternatywą, która łączy w sobie rozsądne ceny i dobrą jakość, jest łóżko z drewna olchowego oraz brzozowego. Materiał ten jest łatwy w obróbce, lekki i plastyczny. Zdecydowanie najbardziej luksusową i wymagającą wysokiego budżetu są modele z drewna egzotycznego. Pochodzące z Tajlandii i Indii drewno tekowe łączy w sobie oryginalny wygląd i wysoką wytrzymałość. Do produkcji tego typu mebli często wykorzystuje się też heban i mahoń. To niesamowicie szlachetne i solidne gatunki drewna. Za łóżko z tego materiału trzeba jednak trochę zapłacić.

Jakie są zalety drewnianych łóżek?

Drewniane łóżka mają wiele zalet, wśród których chyba najważniejszą jest to, że są wykonane z naturalnego surowca. Nie od dziś wiadomo, że otaczanie się naturalnymi materiałami pozytywnie wpływa nie tylko na nastrój, ale także zdrowie człowieka. Kolejnym wartym podkreślenia faktem jest wysoki poziom antystatyczności łóżek drewnianych. Zbierają mniej kurzu, dzięki czemu ich czyszczenie jest łatwiejsze. Łóżka wykonane z drewna są też uniwersalnym elementem aranżacji. Meble z drewna nigdy nie wyjdą z mody i stanowić będą ponadczasowy dodatek.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *