odkurzacz przemysłowy. Jak go wykorzystać?

Do czego służą odkurzacze przemysłowe?

Czasem z czyszczeniem powierzchni nie jest w stanie sobie poradzić zwykły sprzęt. Z pomocą przychodzą wtedy odkurzacze przemysłowe. Dzięki nim można skutecznie usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Tego typu urządzenia wykorzystywane są na co dzień w wielu zakładach przemysłowych? Co powinieneś na ich temat wiedzieć?

Odkurzacze przemysłowe – zastosowanie praktyczne

Oczywiście po zakończeniu prac remontowych, stolarskich czy budowlanych trzeba zadbać o dokładne oczyszczenie powierzchni z brudu, kurzu itd. Tutaj standardowe odkurzacze nie sprawdzają się zbyt dobrze. Trzeba sięgnąć po profesjonalne odkurzacze przemysłowe. Tego typu urządzenia są wydajne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezawaryjne. Dodatkowo wcale nie muszą być ciężkie i nieporęczne. 

Czym odkurzacze przemysłowe różnią się od odkurzaczy tradycyjnych? Przede wszystkim znacznie większą mocą. Na mocy ograniczeń nałożonych przez UE odkurzacze domowe mogą osiągać maksymalną moc na poziomie 900 W. Mogą mieć więc problem z doczyszczeniem mocniej zabrudzonych powierzchni. Odkurzacze przemysłowe są nie tylko silniejsze, ale i mają większe pojemniki na zabrudzenia. 

Jaki odkurzacz przemysłowy warto kupić?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza przemysłowego? Kluczowe znaczenie ma jego silni. Im większa jest moc urządzenia, tym większą moc ssania oferuje. Istotna jest też średnica oraz długość węża ssącego, a także wielkość zbiornika na zabrudzenia. Warto postawić na odkurzacz przemysłowy ze zbiornikiem o pojemności minimum 30 litrów. 

Najlepszym wyborem są urządzenia wykonane z wytrzymałych materiałów, solidne i żywotne. Dość ważne są koła, bo to one ułatwiają transport odkurzacza z miejsca na miejsce. Dobrze jest od razu sprawdzić, co wchodzi w skład zestawu podstawowego. Mowa tutaj o różnego rodzaju akcesoriach i dodatkach np. rurach teleskopowych, dyszach itd. Im jest ich więcej, tym lepiej.

Gdzie nie można się obyć bez odkurzacza przemysłowego?

Jak wspomnieliśmy wyżej, odkurzacze przemysłowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Skutecznie wciągają pył gipsowy, odpady stolarskie, pozostałości po kuciu ścian. Są więc chętnie wykorzystywane przez pracowników branży budowlanej i przemysłu meblarskiego. Jednak na tym możliwości odkurzaczy przemysłowych wcale się nie kończą. Tego typu sprzęt jest często wykorzystywany do czyszczenia dużych powierzchni – hal magazynowych i produkcyjnych czy biur. Czasem przydać się też można w przydomowych garażu lub warsztacie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *