Dojazd samochodem do Energylandii

Energylandia – jak do niej dojechać i jak przygotować się na wizytę w Parku?

Energylandia to zdecydowanie najchętniej odwiedzany rodzinny park rozrywki w całym kraju. Chętnie odwiedzają go goście nie tylko z południa Polski czy jej dalszych zakątków, ale również z zagranicy. Aby jednak móc cieszyć się wręcz niewyobrażalną ilością atrakcji, najpierw trzeba dotrzeć do Parku oraz odpowiednio przygotować się do samej wizyty. Wszystko po to, by dzień w Energylandii przebiegał wesoło, bezproblemowo i naprawdę intensywnie!

Lokalizacja Energylandii

Energylandia znajduje się w Zatorze, niewielkim mieście w województwie małopolskim, w jego zachodniej części. Odległość od Krakowa, najbliższego dużego miasta, wynosi około 50 km, natomiast odległość od Katowic jest niewiele większa, wynosi bowiem około 60 km. Dotarcie do Energylandii zarówno z jednego, jak i z drugiego miasta, będzie jak najbardziej słuszną decyzją. Idealnym wyborem okaże się podróżowanie autostradą A2.

Osoby, które do Energylandii będą dojeżdżać własnym samochodem od strony Krakowa, powinny zajechać na węźle Rudno, a następnie kierować się znakami na Alwernię, a następnie należy kierować się znakami na Oświęcim.

Osoby jadące od strony Katowic, powinny zjechać na węźle Balin. Następnie, powinny się one kierować znakami kierującymi na Oświęcim, później Kraków i na końcu – Wadowice. Dojazd do Energylandii nie jest jednak zadaniem wymagającym, a wszystkich kierowców na pewno pokierują Mapy Google czy wybrana przez nich nawigacja.

Na miejscu na osoby z własnym samochodem czeka naprawdę olbrzymi parking. Nie muszą więc one przejmować się potencjalnym szukaniem miejsce do zaparkowania – na pewno go nie zabraknie. Koszty parkingu również nie są znaczne – opłata wynosi jednie 10 zł za cały dzień, niezależnie od ilości godzin, które spędzimy w Parku.

Własny samochód to nie jedyna opcja na dotarcie do Energylandii

Dojazd własnym samochodem jest opcją naprawdę bardzo komfortową, jednak zdecydowanie niejedyną. Istnieje również wiele innych, a sam Park dba o to, by dojazd do niego był wygodny również dla osób, które czy to nie mogą, czy nie chcą przyjeżdżać do niego własnym samochodem.

Pierwszą alternatywą dla własnego samochodu są autobusy, które rozpoczynają swoje kursy z aż trzech miast – Krakowa, Katowic i Wrocławia. Po drodze zatrzymują się one jednak również w kilku inny, dużych miastach, jak Opole czy Oświęcim. W każdym z tych miejsc można więc wygodnie wsiąść do autobusu i jedynie czekać, aż podróżna dobiegnie końca. Same godziny odjazdu są tak przygotowane, by goście mogli jak najwięcej czasu spędzić w Parku, a dokładne rozkłady dostępne są na stronie internetowej Energylandii.

Kolejną alternatywą jest możliwość dojazdu pociągiem. Sam Park rekomenduje, że najlepszą opcją na dotarcie w takim przypadku do Zatoru jest wsiadanie w jednym z wybranych miast: Kraków, Katowice, Oświęcim i Wadowice. W tym przypadku w dojeździe i do Zatoru i do samej Energylandii, na pewno pomoże wyszukiwarka połączeń, udostępniona przez PKP, dzięki czemu dogodny dojazd do Parku mogą zaplanować osoby z niemal każdej części Polski.

Trasa do Energylandii

Ostanie opcje wybierane są rzadziej, jednak warto mieć świadomość ich istnienia. Pierwszą z nich jest dojazd taksówką, najpewniej warto wybrać go w przypadku dojazdu z Oświęcimia, Wadowic, Krakowa czy Katowic, jednak w porównaniu do innych opcji dojazdu, ta będzie dość kosztowna. Można również zdecydować się na transfer z samego lotniska. W tym przygrodku do Parku można dotrzeć bezpośrednio z lotniska w Krakowie (Balice) oraz Katowicach (Pyrzowice). Znów jednak nie będzie to najtańsza opcja, jednak skrajnie wygodna dla osób, które do Polski przylatują samolotem.

Energylandia – czy trzeba brać ze sobą jedzenie i picie?

Na pewno warto zabrać je ze sobą na czas dojazdu do Parku. Nie jest jednak konieczne przygotowywanie kanapek dla całej rodziny oraz zabieranie takiej ilości butelek z wodą, by dla każdego jej nie zabrakło. Wszystko można będzie kupić na terenie samej Energylandii, gdzie dostępne są dziesiątki punktów gastronomicznych. Ich olbrzymi wybór sprawia, że absolutnie każdy będzie w stanie kupić to, na co ma ochotę. Dlatego, aby nie nosić ze sobą za dużo, warto zabrać ze sobą czy to słodką przekąskę, którą można szybko zjeść, lub wodę czy inne napoje, by mieć je przy sobie awaryjnie – jednak je również można zakupić na terenie Parku.

Energylandia – co zabrać ze sobą?

W Energylandii można spędzić naprawdę wiele godzin, w ich trakcie może zmieniać się również pogoda, dobrze jest więc odpowiednio się do tego przygotować.

Jeżeli pogoda może okazać się naprawdę słoneczna, warto wyposażyć się w odpowiednie nakrycie głowy (czapka, kapelusz), okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiedni krem z filtrem, który ochroni naszą skórę przed nadmierną ilością słonecznych promieni. Rekomenduje się, by był to filtr SPF 30, jednak niektórzy powinni zdecydować się nawet na SPF50.

Warto jest mieć ze sobą coś, co bezpiecznie przechowa przedmioty, które będziemy przy sobie mieć. Klucze, portfel, telefon, chusteczki higieniczne – warto zabrać ze sobą saszetkę, nerkę lub plecak, by wygodnie je przechowywać. Dodatkowo, w przypadku niektórych atrakcji, będzie istniała opcja przechowywania swoich rzeczy na czas korzystania z atrakcji w wychodnych schowkach, jednak i tak zawsze warto mieć ze sobą coś do przechowywania drobiazgów.

Należy pamiętać również o odpowiednim ubiorze. Nie warto stawiać na klapki, lepiej wybrać obuwie wygodne, lecz takie, które pewnie utrzyma się na naszej stopie. Do tego, warto odpowiednio dopasować ubiór do panującej pogody, jednocześnie mają na uwadze, że może być ona naprawdę zmienna na przestrzeni całego dnia.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *