Jak uzyskać L4 przez Internet?

Zadbaj o siebie i uzyskaj zwolnienie przez internet

Okres jesienno-zimowy sprzyja sezonowym chorobom. Jeżeli pomimo starań nie udało Ci się uchronić przed przykrym dolegliwościom – wizyta lekarska i zwolnienie powinno pomóc Ci w szybkim powrocie do formy. Jak możesz tego dokonać w łatwy i szybki sposób bez konieczności wychodzenia z domu? O tym dowiesz się z poniższego poradnika!

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego?

Troska o swoje zdrowie oraz bliskich powinna być jednym z Twoich kluczowych dążeń. Bez względu na to, jak bardzo wymagająca jest Twoja praca pamiętaj, że nie ma w niej ludzi niezastąpionych. W przypadku Twojej niedyspozycji rolą menagerów jest taka reorganizacja pracy, aby w przypadku niezdolności do pracy zapewnić płynne działanie organizacji. Nie warto bagatelizować objawów choroby – niedoleczona grypa może mieć w dalszej perspektywie negatywne skutki na Twoje zdrowie. Obecnie zwolnienia lekarskie są o wiele łatwiejsze do zdobycia – wszytko za sprawą postępującej digitalizacji oraz rozwoju telemedycyny.

Zdobądź zwolnienia lekarskie bez konieczności wychodzenia z domu!

W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego wejdź na telemedi.com i umów konsultację z lekarzem na NFZ lub prywatnie. Jest to możliwe w większości przypadków nawet tego samego dnia! Konieczne będzie dokonanie wyboru spośród dostępnych specjalności – możesz umówić się do internisty jak i do lekarza wybranej przez Ciebie specjalności. Po konsultacji online otrzymasz informację nie tylko o zaleceniach i sugestii przyjmowanych leków, ale również L4. Na zwolnieniu lekarskim nie wpisuje się rodzaju Twojej choroby, a jedynie kod lekarza.

Po uzyskaniu L4 nie musisz dostarczać zwolnienia pracodawcy – system zrobi to automatycznie za Ciebie.

Uzyskałeś zwolnienie lekarskie – i co dalej?

Zaświadczenie lekarskie wystawione w formie elektronicznej to wygoda zarówno dla pacjenta jak i dla pracodawcy. Nie musisz tłumaczyć się z tego, że nie zjawisz się w pracy z przyczyn zdrowotnych – wystarczy poinformować o nieobecności w pracy na podstawie otrzymanego zwolnienia. Zwróć uwagę, czy na dokumencie lekarz wpisał w zaleceniach, że Twoja choroba wymaga pozostania w domu i jest tzw. zwolnieniem leżącym – wówczas nie powinieneś na dłuższy czas opuszczać domu. Niemniej jednak – bez względu na to, czy lekarz zdecydował się wystawić zwolnienie z kodem 1 czy 2 – w obu tych przypadkach możesz wychodzić ze swojego lokum w celu realizacji podstawowych potrzeb życiowych. Zalicza się do tego np. dojazd do rehabilitanta, zakupy spożywcze czy udanie się do apteki.

Skorzystaj z atutów teleporady przez internet

Porada lekarska za pośrednictwem internetu zdobywa coraz większe grono zwolenników. Dotyczy to zarówno tych osób, które mieszkają daleko od ośrodków opieki zdrowotnej. Dotyczy to także sytuacji, kiedy z powodu złego stanu zdrowia nie możesz udać się do placówki na wizytę stacjonarną. Jeżeli chcesz oszczędzić swój czas na dojazd – we wszystkich tych scenariuszach wizyta online będzie strzałem w dziesiątkę. Do wyboru masz możliwość konsultacji nie tylko z internistą czy lekarzem medycyny rodzinnej – wybór specjalistów jest obecnie naprawdę duży. Otrzymane zwolnienie jest automatycznie przekazywane do pracodawcy, a Ty sam możesz w spokoju skupić się na dojściu do zdrowia. Skorzystaj z tego udogodnienia i zaopiekuj się sobą bez wychodzenia z domu do lekarza!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *