Wgnieciona karoseria samochodu - jak usunąć wgniecenia

Gdzie kupić profesjonalne narzędzia do usuwania wgnieceń?

Jeśli Twój samochód ulegnie wgnieceniu, możesz wpaść w panikę. Zostawienie pojazdu w warsztacie samochodowym wiąże się z przerwą w jego użytkowaniu, jest także dość drogie. Czy jednak jest to konieczne?

Czy można samodzielnie usunąć wgniecenia?

Wbrew pozorom, kiedy mamy niewielkie wgniecenie w naszej karoserii, możemy łatwo usunąć je sami. Oczywiście, będziemy do tego potrzebować specjalistycznych narzędzi. Samodzielne usunięcie wgniecenia jest jednak możliwe tylko w sytuacji, gdy nie doszło do naruszenia lakieru. W innym przypadku, potrzebna już będzie pomoc warsztatu blacharsko-lakierniczego, gdyż moglibyśmy powiększyć rysę. Pęknięcie lakieru samo w sobie wymaga interwencji, ponieważ jego trwałe uszkodzenie skutkuje korozją.

Jakie są narzędzia do usuwania wgnieceń?

Wgniecenia w samochodzie można usunąć za pomocą metody wypychania, czyli tak zwanego prostowania od spodu. Jest oczywiście możliwe tylko w przypadku, w którym wgniecenie znajduje się miejscu łatwo dostępnym. Prostowanie od spodu możemy wykonać za pomocą hebli lub wypychaczy blacharskich, które działają na zasadzie dźwigni. Jeśli natomiast mamy do czynienia z wgnieceniem na elementach wzmocnionych karoserii, będziemy musieli użyć narzędzi wprowadzanych do otworów, to jest takich, które działają na zasadzie skręcania.

Inną metodą likwidacji wgnieceń jest tak zwane wyciąganie wgniecenia. Taki zabieg wykonuje się od strony zewnętrznej. Tę metodę stosuje się, kiedy naprawa skutkowałaby demontażem części samochodu, czyli najczęściej wtedy, gdy do wgniecenia nie ma odpowiedniego „dojścia”. Narzędzia do usuwania wgnieceń dostępne w zestawach zamówisz w Internecie, możesz je także kupić w niektórych sklepach stacjonarnych. Zestawy zawierają zazwyczaj klej termozgrzewalny, pistolet rozgrzewający klej, przyssawki, dźwignię oraz skrobak do usuwania kleju. Zestawy możesz kupić w atrakcyjnych cenach.

Gdzie kupić narzędzia do usuwania wgnieceń?

Narzędzia do usuwania wgnieceń najlepiej jest kupić właśnie w zestawach. Cały zestaw możesz kupić w sieci już od 40 złotych. Jeśli chcesz, możesz również dobrać każde narzędzie osobno, jednak nie będzie to do końca opłacalne. Narzędzia, które wybierzesz, zależą jednak przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju jest wgniecenie w Twoim samochodzie. Jeśli wymaga prostowania od spodu, wystarczą Ci heble bądź wypychacze.

Porównać ceny narzędzi możesz za pomocą internetowych porównywarek. Używane zestawy do usuwania wgnieceń znajdziesz również na serwisach z ogłoszeniami.

Wiele narzędzi możesz także kupić w hurtowniach przemysłowych, mających punkty stacjonarne na terenach wielu miast. Może się zdarzyć, że dobry zestaw narzędzi znajdziesz także w warsztacie samochodowym – niektóre warsztaty oferują sprzedaż narzędzi.

Sklepy oferujące zestawy narzędzi do usuwania wgnieceń możesz również znaleźć przez Facebooka. Najlepiej jest poszperać w Internecie i wybrać najtańszą i najlepszą opcję dla siebie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *