Prażenie przypraw na suchej patelni

Gotowanie a upały – jakie potrawy będą najlepsze?

W czasie upałów zaleca się lżejsze posiłki, ponieważ kiedy jest bardzo gorąco organizm poci się i w ten sposób uwalnia się dużo płynów. To z kolei spowalnia krążenie krwi, powoduje suchość w ustach. Wówczas pojawia się problem z trawieniem pokarmu. W związku z tym dietetycy zalecają zimne zupy w upalne dni.

Catering – doskonałe rozwiązanie na upalne dni

Najlepszym, lekkim obiadem podczas upalnych dni jest sałatka, zimne zupy (tzw. chłodniki) albo zupy owocowe. Niestety nie każdy jest zwolennikiem tego typu posiłków, dodatkowo wysokie temperatury powodują spadek apetytu i chęci do jakiejkolwiek pracy. Jeśli nie masz pomysłu na obiad lub po prostu nie masz na to czasu, w takiej sytuacji warto skorzystać z cateringu.

Zamawianie na wynos posiłków podczas upałów jest doskonałym rozwiązaniem. Wiele firm cateringowych oferuje sprzedaż posiłków typowo na upalne dni, z tygodniową rozpiską menu. Dzięki temu każdego dnia można otrzymać inny posiłek. Dania cateringowe są nie tylko smaczne, ale także pożywne, dostarczają organizmowi odpowiednią ilość kalorii. Ich ogromnym atutem jest jednak to, że nie trzeba ich przyrządzać samodzielnie. Stanie nad rozgrzaną kuchenką, piekarnikiem w dzień, kiedy temperatura przekracza 30°C nie jest najprzyjemniejszym zajęciem. Poza tym trzeba jeszcze wiedzieć, jak takie posiłki należy przyrządzać. Jeśli będziemy eksperymentować, to może okazać się, że kilkugodzinne męczenie się podczas przygotowywania posiłku poszło na marne, bo danie jest zwyczajnie niesmaczne.

Wówczas na pomoc przychodzi catering. Dania otrzyma się terminowo, pod wskazany adres. Dodatkowo można zamówić także dodatki do posiłku, np. koktajl owocowy. Skorzystanie z pomocy firmy cateringowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem również dla osób, które planują wyprawienie jakiejś uroczystości w czasie wakacji, kiedy dni są naprawdę bardzo ciepłe. Taką imprezę można zorganizować na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie. Posiłki zostaną przyrządzone z uwzględnieniem panujących wysokich temperatur, zostaną także podane w odpowiedni sposób, tak by zachować wszelkie zasady higieny.

Na koniec warto wspomnieć o tym, by podczas upałów nie tylko spożywać odpowiednie posiłki, ale także pić dużo wody, jeść owoce oraz warzywa. Zimne, gazowane napoje (typu cola) ukoją pragnienie tylko na chwilę. Lepiej w zamian wypić wodę z cytryną, przestudzoną herbatę lub sok ze świeżo wyciśniętych owoców. Dzięki temu lepiej stawimy czoła letnim upałom, łatwiej będzie nam je przejść.

Zainteresowany? Zapraszamy: catering Wodzisław

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *