Efektywne odchudzanie z odpowiednią dietą

Jak zaplanować efektywne odchudzanie i nie wrócić do poprzedniej wagi?

Efektywne odchudzanie jest wielkim wyzwaniem i sztuką. Najczęściej odchudzanie kończy się powrotem do wagi początkowej. Co robić, aby utrata wagi była długotrwała? W jaki sposób przygotować się do diety odchudzającej?

Planowanie diety w dłuższym czasie

Zrzucenie wagi to dopiero początek, trzeba ją jeszcze utrzymać, a tu zaczynają się tworzyć problemy. Kilogramy zaczynają znów rosnąć, z przerażeniem patrzy się na wagę. Wyznaczając sobie cele, należy uzmysłowić sobie, że przemiana, jaką chce się zaplanować, nie skończy się na osiągnięciu zamierzonej wagi ciała. Zatem nie wystarczy odchudzać się przez 1,2, 3 miesiące i na tym zakończyć proces. Jeśli przyzwyczaisz organizm do nowej wagi i wytrwasz kilka miesięcy, trudniej już będzie wrócić do poprzedniej masy ciała. Zdrowe odżywianie powinno już pozostać z Tobą na zawsze, wtedy bowiem plan utrzymania zdrowej i smukłej sylwetki okaże się możliwy do wykonania.

Odchudzanie a drobne grzeszki

Plan żywienia w odchudzaniu niesie z czasem pewną rutynę i znudzenie. Na co dzień widzi się choćby w tv programy kulinarne, po których aż ślinka cieknie, a tu nie można tego zjeść, bo jest się na diecie. Jest się zaproszonym na imprezę, czy spędza się święta u rodziny i tu znów trzeba sobie czegoś odmówić, ale czy na pewno? Jeśli każdego dnia jesz zdrowo i w niewielkich ilościach, rozkładając to, co zamierzasz spożyć na 5 posiłków, to przecież odstępstwo jedno na tydzień czy dwa nie spowoduje, że znów wrócą niechciane kilogramy. Lepiej być dla siebie wyrozumiałym, pozwolić sobie na niewielkie grzeszki, to jedynie spowoduje, że poprawi ci się samopoczucie. Niemniej trzeba być silnym i nie grzeszyć zbyt często.

5 posiłków dziennie

To bardzo ważne, by trzymać się zasady 5 posiłków dziennie i najlepiej poświęcić chwilę, aby zaplanować posiłki na kolejny dzień. Jeśli do tej pory twoje odżywianie składało się z dwóch posiłków, organizm tworzył zapasy, stąd wzięła się nadwaga. Zwiększając liczbę posiłków do pięciu, dasz organizmowi wskazówkę, że nie musi już odkładać na później, a nawet może redukować wcześniej zrobione zapasy. Szykowanie pięciu niewielkich posiłków zajmuje nieco czasu tak, jak ich zaplanowanie. Jeśli więc nie masz czasu na ich komponowanie, zawsze można wypróbować catering dietetyczny. Posiłki dostarczone pod same drzwi, zapakowane w praktyczne opakowania, pozwolą nawet na zabranie ich z sobą do pracy.

Koncentruj się podczas posiłków na jedzeniu, nie na oglądaniu telewizji

Posiłki zjadaj w jadalni, kuchni, a nie przed telewizorem. Skupiając się na oglądaniu telewizji, zjesz szybko i za dużo, a to wiadomo – dodatkowe kilogramy. Dlatego też powinno się koncentrować na jedzeniu i najlepiej na dokładnym przeżuwaniu każdego z kęsów. Pamiętaj też, że jeśli serwujesz posiłki na małych talerzach, twoja porcja wyda ci się większa.

Zdrowe odżywianie polega także na czytaniu etykiet produktów, jakie kupujesz. Pamiętaj także o piciu 2 litrów niegazowanej i niesłodzonej wody oraz o choćby niewielkiej aktywności fizycznej.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *