Grill gazowy w ogrodzie jesienią - obok tato z synkiem

Grill gazowy czy węglowy – który wybrać?

Wśród laików pokutuje przekonanie, że grill węglowy nie daje tak dużych możliwości jak grill gazowy, zaś potrawy przyrządzane na grillu gazowym nie mają tego „charakterystycznego” smaku. A jak na sprawę patrzą grill masterzy Dlaczego warto wybrać jeden z markowych grilli gazowych: Broil King, Napoleon lub Weber?

Wśród laików pokutuje przekonanie, że grill węglowy nie daje tak dużych możliwości jak grill gazowy, zaś potrawy przyrządzane na grillu gazowym nie mają tego „charakterystycznego” smaku. A jak na sprawę patrzą grill masterzy?

Grill gazowy vs grill węglowy
Fot. Materiał partnera

Dlaczego warto wybrać jeden z markowych grilli gazowych: Broil King, Napoleon lub Weber?

Zacznijmy od podstawowej kwestii, czyli od smaku, który nie zależy wcale od grillowania na węglu. W każdym grillu gazowym marki Broil King, grillu gazowym marki Weber, grillu gazowym marki Napoleon za niepowtarzalny smak dań odpowiada odparowywanie soków i tłuszczów wprost do grillowanej potrawy oraz precyzyjnie kontrolowana temperatura i czas grillowania.

Grill gazowy Broil King, grill gazowy Weber i grill gazowy Napoleon wyposażony jest w aromatyzery i ruszty, które decydują o najwyższej jakości przyrządzanych potraw. Kolejne kluczowe elementy to palniki i zawory. To dzięki nim zarządzanie temperaturą w każdym grillu gazowym jest bardzo precyzyjne oraz o wiele łatwiejsze niż w grillu węglowym.

Dzięki oryginalnym akcesoriom, które są kompatybilne z markowym sprzętem, każdy grill gazowy pozwala na przygotowanie wielu zaskakujących potraw, które nie kojarzą nam się z grillem. Grill gazowy Weber, grill gazowy Broil King, grill gazowy Napoleon jest tak bogato wyposażony, że bez problemu przyrządzimy na nim pizzę, placki, pieczywo, restauracyjnej jakości steki, czy kaczkę i indyka w całości.

Broil King, Napoleon Weber to marki, które na rynku grilli funkcjonują od wielu lat. Dzięki temu oferują sprawdzone urządzenia, wykonane z najwyższej jakości materiałów, odpornych na zniszczenie. Również dedykowane im akcesoria cechują się wytrzymałością, odpornością na wysokie temperatury. Zatem wybór jednego z markowych grilli gazowych to gwarancja, że będzie on służył przez wiele lat.

A co oferuje markowy grill węglowy?

Duży grill gazowy na drewnianym tarasie w ogrodzie
Fot. Materiał partnera

Każdy grill węglowy ma trzy niepodważalne zalety. Ma stosunkowo niską cenę, jest o wiele lżejszy od gazowego, a dzięki temu bardziej mobilny. Natomiast nieprawdą jest, że grill węglowy nie daje pola do kulinarnych popisów.

Na przykład na grillu węglowym Napoleon można przygotować bardzo różnorodne potrawy, dzięki jego bogatemu wyposażeniu, w tym między innymi powlekanym porcelaną rusztom żeliwnym WAVE™, czy termometrowi ACCU-PROBE™ dbającemu o optymalną kontrolę temperatury podczas grillowania. Nie jest on oczywiście aż tak bardzo bogato wyposażony jak każdy z grilli gazowych, ale pozwala zaskoczyć pozytywnie różnorodnością opcji grillowania.

Na uwagę zasługuje też imponujących rozmiarów grill węglowy Weber, który zadaje kłam przekonaniu, że na grillu węglowym nie da się przygotować dań dla większej ilości osób.

Problemem nie jest również dbanie o grilla węglowego Weber, ponieważ dostępne są liczne oryginalne akcesoria Weber, które pozwalają utrzymać go bez trudu w czystości.

Grill gazowy czy grill węglowy? Teraz powinno być trochę łatwiej podjąć tę decyzję.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *