Pompy ciepła

Ile możesz zaoszczędzić dzięki pompie ciepła? Sprawdźmy!

Inwestycja w ekologiczne i ekonomiczne źródła ciepła dla domu to obecnie standard. W nowych nieruchomościach najczęściej wybieranym systemem grzewczym jest obecnie pompa ciepła. Mimo rosnących cen energii elektrycznej to wciąż korzystne rozwiązanie – zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wydajnościowym. Dowiedz się więcej i zobacz, dlaczego nowoczesna pompa ciepła to najwydajniejsze źródło grzewcze dla nowoczesnych budynków.

Ogrzewanie pompą ciepła a oszczędność energii elektrycznej

Najnowszy trend na rynku to pompy ciepła PCCO MONO typu monoblok. To konstrukcja o charakterystyce pracy powietrze-woda, dzięki temu system osiąga maksimum wydajności o każdej porze roku.

Średnioroczne zużycie energii elektrycznej, jakie generuje pompa ciepła do CWU i ogrzewania budynku sięga wartości ok. 4000 kWh. Biorąc pod uwagę aktualne stawki za energię elektryczną, możesz szacować koszty użytkowania pompy ciepła na kwotę ok. 4000-5000 złotych rocznie.

Czy koszty eksploatacji pompy ciepła można zmniejszyć?

Te wydatki możesz w prosty sposób ograniczyć! Wystarczy, że zainwestujesz w nowoczesne pompy ciepła, np. dostarczane przez firmę Hewalex: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/. System grzewczy połączony z nowoczesną instalacją fotowoltaiki dla domu to kwintesencja oszczędności. Po dopasowaniu fotowoltaiki o odpowiedniej mocy możesz znacznie ograniczyć koszty eksploatacji pompy ciepła.

Pompa ciepła do ogrzewania domu – jak wybrać ekonomiczne rozwiązanie?

Inwestycja w pompy ciepła niesie ze sobą szereg korzyści. Taki system grzewczy: redukuje emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, jest łatwy w obsłudze oraz wyróżnia się wieloletnią żywotnością.

Dobrze dobrana pompa ciepła to taka, która może wydajnie pracować wraz z systemem fotowoltaiki dla domu. Jeśli zainwestujesz w ekologiczne rozwiązania i możliwość pozyskiwania energii z naturalnych źródeł, przyczynisz się do ochrony środowiska naturalnego i zmniejszysz swoje koszty za użytkowanie pompy ciepła.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *