Elegancki laptop na stoliku tarasowym

Ile wydać na laptop do pracy? Jaki laptop wybrać?

Praca przy komputerze to obecnie jedna z najpopularniejszych form zarobkowania. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerem i pracujesz na własnych zasadach, czy też zatrudnia Cię duża korporacja, będziesz potrzebować dobrego laptopa do pracy. Jak go wybrać? I co musi mieć laptop do pracy?

Jakie są ceny laptopów?

Urządzenia elektroniczne, takie jak tablety, laptopy czy smartfony możesz znaleźć w różnych cenach, niewątpliwie jednak ostatnimi czasy, ceny sprzętów AGD poszły w górę. Laptopy i smartfony to wręcz artykuły pierwszej potrzeby, które są kupowane przez każdego z nas. Można kupić komputer tańszy lub droższy, wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania i parametrów, które będą niezbędne w pracy. Ile wydać na laptop sprawdza Hotmoney.pl, warto jednak wiedzieć, że laptop może kosztować zarówno kilkanaście tysięcy, jak i kilkaset złotych. O tym, jak drogi jest laptop, decyduje kilka czynników, o których więcej możesz przeczytać poniżej.

Co musi mieć laptop do pracy?

Na wysokość ceny laptopa wpływa między innymi system operacyjny, który jest na nim zainstalowany. Najczęściej wybieranym, a zarazem jednym z najprostszych systemów jest Windows 10, który zawiera w sobie wszystkie funkcje i programy, z jakich najczęściej korzysta się w każdej pracy biurowej. Jednak coraz częściej pracownicy wybierają do pracy komputer z systemem MAC, który jest nieco inny niż klasyczny Windows, stąd użytkownikom przyzwyczajonym do standardowego komputera może być nieco trudno się przestawić – jednak system MAC chwalony jest przez użytkowników za intuicyjność i łatwość użytkowania.
W każdym laptopie ważna jest również szybkość jego reakcji – za ten parametr odpowiada między innymi pamięć RAM, którą warto sprawdzić przed wyborem laptopa. Tutaj należy także zadać sobie pytanie, do jakich czynności laptop ma być używany? Jeśli potrzebujesz komputera do pracy graficznej, należy wybrać taki z dużą ilością pamięci RAM, natomiast do pracy stricte biurowej można kupić sprzęt nieco wolniejszy.
Należy także zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu oraz rodzaj matrycy – czyli to, czy ekran jest błyszczący, czy matowy, oraz czy posiada powłokę antyrefleksową.

Jak kupić najtańszy laptop do pracy?

Przed wyborem odpowiedniego laptopa warto wypisać dokładnie, do czego tak naprawdę będziesz go potrzebować. Komputery, na których trzeba zainstalować wymagające programy, będą na pewno droższe, gdyż potrzebne są do tego specjalne parametry. Jednak laptop, na którym będziesz używać głównie Worda czy Exela powinieneś znaleźć w cenie już od kilkuset złotych – mowa oczywiście o laptopie używanym.
Warto zwrócić uwagę także na firmę – laptopy, które mają dobrą opinię, nie zepsują się po roku użytkowania, lub będą wymagały tylko drobnej naprawy. Często wybieranymi rozwiązaniami do firm są laptopy typu Dell lub Lenovo – warto jednak przed zakupem komputera do pracy zrobić dobry reaserch w Internecie oraz zapytać o szczegóły pracownika sklepu lub serwisu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *