Jak chronić okulary przed zarysowaniem?

Jak chronić okulary przed zarysowaniem?

Okulary to inwestycja we własne zdrowie oraz komfort życia codziennego. Z tego względu należy dbać o nie w odpowiedni sposób. Jedną z najważniejszych kwestii jest ochrona przed zarysowaniem. Stosując się do niżej opisanych zasad będziemy mogli cieszyć się okularami przez wiele lat. Warto pamiętać o tym, że im więcej rys, tym gorsza jakość widzenia. Na co należy zatem zwrócić uwagę?

Jak zabezpieczyć okulary przez zarysowaniem – najważniejsze zasady

Kluczową kwestią, która wpływa na wygląd okularów w krótszym i dłuższym okresie czasu jest sposób ich przechowywania. Kupując określony model zazwyczaj jest do niego dołączony woreczek lub etui. Warto jednak pamiętać, że wiele zależy od twardości opakowania. Jako zabezpieczenie najlepiej sprawdzą się twarde i sztywne pojemniki, które są zapinane na zamek lub na zatrzask.

Takie modele są niezastąpione zwłaszcza podczas podróży, skutecznie chroniąc nie tylko przed zarysowaniem, ale również stłuczeniem i deformacją. Miękkie woreczki mogą zostać potraktowane jako dodatkowy element zabezpieczający okulary po włożeniu do etui. Ewentualnie sprawdzą się do domowego przechowywania np. na biurku lub komodzie. Należy jednak pamiętać, że ich zadaniem jest raczej ochrona przed kurzem.

O jakich zasadach warto jeszcze pamiętać?

W kontekście właściwego przechowywania, wkładając okulary do etui, muszą być one ułożone soczewkami do dołu, czyli odwrotnie w kierunku otwarcia. Należy też wybrać takie etui, które ma wyściółkę wykonaną z mikrofibry. Ochrona przed zarysowaniem jest również związana z odpowiednim użytkowaniem. Przede wszystkim jeśli zdejmujemy okulary, należy pamiętać o tym, aby kłaść je złożone, soczewkami do góry.

Inną opcją jest odkładanie z wyprostowanymi zausznikami. W tym przypadku trzeba się jednak upewnić, że szkła nie dotykają żadnych powierzchni. Akcesoria tego typu należy trzymać zawsze w bezpiecznym miejscu, tam gdzie będą niedostępne dla dzieci i zwierząt.

Zapraszamy do salonu: Oftal-Koralewscy – okulary Poznań

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *