Flower box wypełniony czerwonymi różami - własnoręcznie wykonany

Jak stworzyć własny Flower Box? Sprawdź czego potrzebujesz, by stworzyć niezwykły upominek

Urodziny, rocznice, jubileusze i imieniny to idealna okazja do wręczenia najpiękniejszych, ręcznie robionych prezentów. W tej roli doskonale sprawdza się Flower Box, który przybył do Europy ze wschodu. Jego ogromną siłą jest uniwersalność oraz duża dowolność, co z pewnością pokochają i docenią kreatywne dusze. Co dokładnie potrzebować będziesz do jego stworzenia?

Czym jest Flower Box?

Jak sama nazwa wskazuje – Flower Box jest rodzajem pudełka, w którym to wbija się różnokolorowe kwiaty i liście. Docelowo więc łączy w sobie cechy upominku, jak i ręcznie tworzonego bukietu. Ze względu na ozdobne opakowanie – kompozycje te są estetyczne, a kwiaty pozostają dłużej świeże.

Oczywiście tworząc Flower Boxa możesz wykorzystać również kwiaty sztuczne, które w ten sposób stworzą niemalże wieczną pamiątkę ważnych chwil i uroczystości.

Zwyczaj wręczania Flower Boxa co prawda pochodzi ze wschodu, ale na jego popularność ogromny wpływ miały… social media. To one przypomniały, jak piękną formą upominku mogą być kwiaty w pudełkach, podpowiadając przy okazji jak wykonać taką formą we własnym zakresie.

Co będziesz potrzebować?

Przygotuj swoje miejsce pracy. Rozłóż szary papier lub stare gazety, które zabezpieczą posadzkę lub biurko przed klejem i ścinkami. Wokół centralnego miejsca pracy połóż niezbędne przybory i materiały.

Twoje przyszłe Flower Boxy muszą mieć:

  • Kwiaty – najlepiej wykorzystać do tego kwiaty sztuczne, które doskonale zniosą trudniejsze warunki. W tej roli idealnie sprawdzą się frezje czy herbaciane róże. Dodatkowo dokup sztuczne liście i trawę, która nada boxowi naturalności.
  • Gąbkę florystyczną – ta musi być sztywna i nisko-porowata, tak aby można było swobodnie wbijać w nią łodygi. Gąbka prosto z kwiaciarni jest bardziej zbita, przez co nie pęka i nie rozwarstwia się pod wpływem nakłuć. Docelowo podkład będziesz przycinać pod kształt pudełka – jeśli obawiasz się, że wykonasz ten krok błędnie – zaopatrz się w dwie, zapasowe sztuki.
  • Pudełko – może być zarówno okrągłe, jak i kwadratowe. Dobrze jest wybrać opakowania kolorowe – tj. ozdobione papierem lub naklejkami (możesz wykonać to zadanie samodzielnie lub kupić gotowe, ozdobne pudełko – np. w sklepie papierniczym).
  • Przybory – w tej roli klej, nożyczki lub niewielki nożyk.
  • Wstążka – którą przewiążesz pudełko, tworząc z niego iście urodzinowy pakunek.

Flower Box krok po kroku

Gotowy do pracy? No to zaczynamy!

Krok 1: Upewnij się, że powierzchnia, na której będziesz pracować jest stabilna. Zmierz wysokość pudełka, a następnie przytnij wszystkie łodygi. Pamiętaj, że docelowo pączki i płatki mają wystawiać poza krawędź pudełka.

Krok 2: Ozdób pudełko kolorowym papierem, tasiemkami i naklejkami. Alternatywnie idealnie sprawdzi się także pudełko przeźroczyste lub wykonane z przyjemnego weluru.

Krok 3: Wymierz dno pudełko. Przytnij gąbkę pod jego wymiary – rób to delikatnie i cierpliwie za pomocą nożyczek lub nożyka.

Krok 4: Przygotuj kwiaty, a następnie delikatnie zetnij ich czubek, tak aby łodygi były zaostrzone. Wbijaj je w strukturę gąbki, tworząc dekorację. Jeśli zmienisz swoją koncepcję – wyjmij delikatnie kwiat i włóż go w inne miejsce. Docelowo te musza przylegać do siebie ściśle, tak aby nie tworzyć pustych prześwitów. Flower Box będzie skończony, gdy cała gąbka zostanie zakryta.

Wśród najpopularniejszych boxów są zarówno klasyczne pudełka różane – tj. wykonane wyłącznie z róż – jak i boxy mieszane. Coraz częściej spotkać także można Flower Box z winem lub szampanem, który układa się na szycie kwiecistych dekoracji.

To wszystko! Twój upominek jest gotowy! Nie zapomnij dołączyć do tego kartki z życzeniami i ciepłego uścisku, który stanowić będzie za przysłowiową „wisienkę na torcie”.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *