Przedpokój w stylu industrialnym - efektowne oświetlenie

Jak urządzić przedpokój w stylu industrialnym?

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością nie tylko w przypadku wnętrz biurowych, ale i mieszkalnych. Zastanawiacie się, jak ze smakiem urządzić przedpokój industrialny? Co koniecznie musi się w nim znaleźć? Zapraszamy do lektury.

Ściany w industrialnym przedpokoju

Na jaki kolor pomalować ściany w przedpokoju stylizowanym na industrialny? Rozważ szarość, czerń, granat lub biel. Te kolory będą stanowić idealną bazę do dalszej aranżacji industrialnego przedpokoju. W ich towarzystwie świetnie zaprezentują się również inne materiały wykończeniowe, które możesz „zaprosić” do wnętrza. Mowa tu między innymi o drewnie czy cegle dekoracyjnej na ścianę (najlepsza oczywiście będzie cegła autentyczna, a więc stara cegła rozbiórkowa).

Podłoga w przedpokoju industrialnym

W przedpokoju czy też holu industrialnym do wyboru pozostaje kilka materiałów na podłogę. Możesz wybierać spośród paneli drewnianych, płytek imitujących drewno, polerowanego betonu, płytek imitujących beton, a nawet płytek ceglanych podłogowych. Postaw na taki materiał, który będzie korespondował zarówno z kolorem ścian, jak i wykorzystanymi materiałami ściennymi (płytki ceglane, beton architektoniczny, drewniane belki itd.).

Meble i dodatki do loftowego przedpokoju

W przedpokoju w stylu loftowym powinny się znaleźć takie meble i dodatki, które najprościej rzecz ujmując, kojarzą nam się z fabrykami czy też przestrzeniami przemysłowymi. Jeśli chodzi o meble, to doskonale odnajdą się tutaj te wykonane z litego drewna, stali i nierzadko szkła (tzw. meble industrialne). Może to być na przykład konsola, szafa przesuwna czy skrzynia na buty z siedziskiem.

W holu urządzonym zgodnie z zasadami stylu industrialnego ważną rolę odgrywa metal, dlatego zainwestuj choćby w metalowy wieszak ścienny. Nie zapomnij o oryginalnym oświetleniu industrialnym! Może to być listwa z reflektorami, ale też miedziane lampy wiszące lub żarówki zawieszone na długich kablach. Kropką nad i niech będzie lustro w czarnej lub drewnianej oprawie.

Warto wiedzieć! Styl industrialny to nie tylko przemysłowy wystrój, ale i minimalizm oraz funkcjonalność. Pamiętaj o tym, urządzając swój wymarzony przedpokój loft! Powodzenia!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *