Szary kot leży na łóżka - sprawdź jak usunąć sierść w praniu

Jak usunąć sierść kota z ubrań w czasie prania

Miłośnicy kotów, szczególnie tych z nieco dłuższą sierścią, od zawsze borykają się z problemem sierści, która okleja ubrania i inne tkaniny. Tych “włosków” i kłaczków trudno jest się pozbyć nawet w pralce. Na szczęście są na to sposoby! Poradzimy, jak usunąć sierść kota z ubrań w czasie prania.

Jak usunąć sierść kota w czasie prania

Istnieją co najmniej trzy metody usuwania sierści kota z ubrań lub pokrowców w czasie prania w pralce. 

Usuwanie sierści z użyciem octu

Do proszku do prania dodajemy niewielką ilość octu, dzięki temu sierść nie będzie przywierać do mokrych ubrań i łatwiej zostanie wypłukana  w czasie prania. Ocet w połączeniu z proszkiem traci swój specyficzny zapach. Dlatego ta metoda może być wykorzystywana przy praniu odzieży i pokrowców używanych w mieszkaniu. Ważne, po praniu czyścimy filtr w pralce. 

Usuwanie sierści z użyciem antyelektrostatycznego płynu do płukania

Usuwanie sierści kota lub psa z odzieży w czasie prania wspomaga także użycie antyelektrostatycznego płynu do płukania. Specyfik ułatwia także prasowanie i zapobiega elektryzowaniu się tkanin. Optymalną metodą usunięcia sierści jest wypranie tkanin dwa razy – najpierw z dodatkiem proszku z octem, a następnie płukanie z dodatkiem płynu antyelektrostatycznego. Po praniu, podobnie jak w przypadku octu, czyścimy filtr w pralce.

Usuwanie sierści kota z wykorzystaniem specjalnych kulek z rzepami

W sprzedaży dostępne są także specjalne kulki, których powierzchnia pokryta jest tzw. “rzepami”. Kulki wrzucamy do pralki i włączamy pranie. W założeniu, w czasie prania, do przyczepnej  powierzchni kulek powinna przyklejać się psia lub kocia sierść z ubrań. Miłośnicy kotów twierdzą jednak, że ta metoda nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Dlatego bardzo “oklejoną” odzież warto wypłukać jeszcze w płynie lub przeprać z dodatkiem proszku do prania i octu.

Mniej sierści, mniej prania 

Najlepszą metodą na ograniczenie ilości sierści, która gromadzi się na naszych ubraniach, jest regularne czesanie psa lub kota. Dzięki właściwym zabiegom pielęgnacyjnym pozbywamy się wypadającej sierści i podszerstka, dzięki czemu ograniczamy zabrudzenia odzieży i innych tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *