Kwiat czarnej malwy - jego płatki są idealne na odmładzającą maseczkę

Jak zrobić odmładzającą maseczkę z płatków malwy?

Malwy to piękne, wyniosłe kwiaty, które znamy z babcinego ogródka. Okazuje się, że te rustykalne rośliny mają niezwykłe właściwości lecznicze, które kryją się w ich płatkach. Preparaty z malwą od dawna stosowane są w medycynie oraz kosmetologii. Jednak, aby wykorzystać naturalne właściwości płatków malwy do odmłodzenia skóry, nie musimy sięgać po drogie kosmetyki. Możemy przygotować domową, odmładzającą maseczkę z płatków malwy!

Jak płatki malwy działają na skórę

Do celów leczniczych i kosmetycznych wykorzystujemy jedynie płatki malwy w ciemnych kolorach — przede wszystkim czarne (czyli bardzo ciemnopurpurowe), bordowe, ciemnofioletowe i ciemnoróżowe. Zawierają dużo barwników antocyjanowych oraz antyoksydantów, które wiążą wolne rodniki. Dodatkowo zawierają dużo śluzów. Wyciągi z malwy działają na cerę łagodząco, osłaniająco i nawilżająco. Dlatego z powodzeniem możemy wykorzystać kwiaty z babcinego ogródka, aby odświeżyć cerę i odjąć sobie kilka lat. W tym celu możemy przygotować prostą maseczkę z płatków malwy.

Odmładzająca maseczka z płatków malwy

Maseczka odmładzająca z malwy zapobiega zmarszczkom i oczyszcza skórę. Oto składniki ma maseczkę z malwy:

  • 2-3 łyżki drobno posiekanych, świeżych albo suszonych, pokruszonych płatków malwy wraz z żółtymi pylnikami 
  • 1 łyżeczka jogurtu naturalnego

Przygotowanie maseczki z malwy jest niezwykle proste. Wystarczy wymieszać płatki kwiatów z jogurtem, aż do uzyskania prawie jednolitej papki. Papkę rozprowadzamy na twarzy. Maseczkę trzymamy około 20 minut, a po jej zdjęciu twarz myjemy letnim naparem z nagietka, rumianku, bądź lipy. 

Sprawdź, jak zrobić maseczkę z melona

Maseczka z płatków malwy jest zalecana przede wszystkim dla cery suchej albo przesuszonej, matowej, z łuszczącym się naskórkiem, skłonnej do podrażnień, wrażliwej na słońce. Odmładza i odżywia cerę, bo ma również dużo pyłku, który obfituje w witaminy, aminokwasy i sole mineralne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *