Nastolatek ze smartfonem na łóżku z pościelą

Jaka pościel młodzieżowa będzie najlepsza dla nastolatka?

Wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami. Młodzi ludzie w okresie dojrzewania szukają własnej estetyki, a wyraz swoim zainteresowaniom dają m.in. poprzez aranżację pokoju. Chcesz wesprzeć dorastające dziecko w wyborze unikalnych dekoracji? Zobacz, jaka pościel młodzieżowa będzie najlepsza dla nastolatka. 

Jaka powinna być pościel dla nastolatka? Co ma wpływ na komfort?

Sen w wieku nastoletnim jest szczególnie istotny – ma wpływ m.in. na prawidłowy rozwój młodego człowieka. Chcąc zapewnić dziecku możliwie wysoki komfort, nie wybieraj pościeli młodzieżowej pod wpływem impulsu. Komplet, na który się zdecydujesz, powinien być uszyty z jakościowych tkanin bawełnianych (bawełny lub kory bawełnianej), charakteryzujących się dużą przewiewnością i higroskopijnością. Producenci pościeli młodzieżowej nie bez powodu sięgają po takie materiały – czysta bawełna zapewnia ogromny komfort użytkowania pościeli, natomiast kora bawełniana wykazuje właściwości antyalergiczne. Nie jest też podatna na rozciąganie.

Nie bez znaczenia jest także rozmiar pościeli dla nastolatka. W przypadku młodszych dzieci poszwa na kołdrę może mieć wymiary 140 x 200 cm, starszych zaś – 160 x 200 cm. Co więcej, poszwa na kołdrę i poszewki na poduszki powinny być zapinane na zamek błyskawiczny. Dzięki temu komplet pościeli będzie prezentował się estetycznie nawet, jeśli nie zostanie schowany. 

Jaka powinna być pościel młodzieżowa? Liczy się design

Wybór pościeli młodzieżowej powinien zostać dokonany na podstawie powyższych cech kompletu i jego designu. Jakie printy są obecnie na topie? W ofercie sklepu internetowego nieprzecietnie.pl czekają na Ciebie propozycje odpowiednie dla młodszych i starszych nastolatków. Wśród nich zdecydowanie dominują:

  • motywy bajkowe. Pościel młodzieżowa z motywem super bohatera, jednorożca albo lubianej postaci filmowej, to propozycja adresowana nie tylko do młodszych nastolatków. Popularne motywy bajkowe i filmowe świetnie prezentują się także w bardziej dojrzałych wnętrzach.
  • super realistyczne printy, zaczerpnięte ze świata dzikiej natury. Motywy zwierząt i krajobrazy na pościeli młodzieżowej pojawiają się najczęściej. Popularne są także wszechświat, dinozaury i… maszyny rolnicze.
  • motywy dla gamingowców, czyli grafiki prosto z gier komputerowych. Inspirujące obrazy budzą emocje i jasno wyrażają zainteresowania nastolatka. 
  • dynamiczne obrazy ze świata sportu to propozycja dla miłośników aktywności fizycznej. Kolarz na wymagającej trasie albo piłkarz w akcji inspirują i motywują do podjęcia działania. 

Pościel młodzieżowa z ciekawym printem świetnie prezentuje się w pokoju młodszych i starszych nastolatków. Taki komplet uzupełnia aranżację i pozwala osiągnąć we wnętrzu pożądany styl. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *