Młoda para kroi tort weselny udekorowany różami

Jakie dekoracje na tort weselny warto wybrać?

Wspólne krojenie tortu przez parę młodą to nieodłączny element każdego wesela. Dlatego tak wiele uwagi poświęca się jego wyglądowi. Możliwości jest w tym przypadku całkiem sporo. Jakie dekoracje na tort weselny cieszą się największą popularnością? 

Klasyczne dekoracje na tort weselny – jakie?

Sporo osób decyduje się na udekorowanie tortu klasycznymi ozdobami wykonanymi z masy cukrowej czy czekolady. Sprawdzają się one doskonale w wielu przypadkach – pasują do wypieków utrzymanych w różnorodnej stylistyce. Każde piętro tortu można zresztą udekorować nieco inaczej. Z drugiej strony często ozdoby schodzą kaskadami przez wszystkie piętra, co prezentuje się bardzo efektownie. 

Klasyczne dekoracje na tort są białe i kremowe. To barwy nierozerwalnie kojarzące się ze ślubem. Jednak ozdoby mogą być także kolorowe i to nie tylko pastelowe. 

Figurki na tort weselny – czy to dobry pomysł?

Na tortach weselnych często pojawiają się ustawiane na górze figurki. Często przedstawiają one parę młodą. Ciekawym rozwiązaniem są poza tym swego rodzaju płaskorzeźby z podobiznami młodych – umieszcza się je na bocznych ściankach wypieku. 

Niektóre osoby decydują się na figurki na tort weselny robione na specjalne zamówienie. Są cukiernicy, którzy potrafią wykonać małe podobizny pary młodej. Trudno o bardziej spersonalizowaną dekorację na tort weselny. 

Wyjątkowe toppery z napisami 

Jeśli mowa o dekoracjach na tort weselny, to nie można nie wspomnieć o topperach z napisami. Wiele ciekawych propozycji znajduje się w ofercie sklepu internetowego cake-land.pl

Topper na tort z napisem to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Wiele osób decyduje się na napis “Love” czy “Młoda Para”. Sprawdzi się on w przypadku każdego tortu – zarówno klasycznego, jak i bogato zdobionego. Można go bez żadnego problemu zamocować na górze wypieku. Trudno dziwić się temu, że dzisiaj toppery są tak popularną dekoracją. 

Popularne dekoracje na tort weselny

Dekoracje na tort weselny mają wiele odsłon. Dlatego każda para młoda bez problemu znajdzie ozdoby, które będą pasować do stylu organizowanej uroczystości. 

Wciąż sporą popularnością na rynku cieszą się klasyczne dekoracje cukrowe i czekoladowe. Jednak nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Ciekawą propozycją są figurki np. przedstawiające narzeczonych oraz wspomniane toppery. Te ostatnie są chyba najprostsze w użyciu. Wystarczy je bowiem delikatnie wbić do tortu i gotowe. Nie ma ryzyka, że przy okazji wypiek ulegnie uszkodzeniu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *