Tort urodzinowy ozdobiony napisem ze specjalnych literek na tort

Literki na tort – poznaj szablony, z którymi przygotujesz je jak profesjonalista

Istnieje wiele okazji, na które warto ozdobić tort literkami bądź nawet całymi napisami. Dzięki takiej dekoracji wypiek będzie idealnie pasował do okazji lub osoby, dla której jest przeznaczony. Treść na torcie może być także słodkim przekazem, który wyrazi np. miłość lub wdzięczność. Nie da się jednak ukryć, że jej ręczne przygotowanie nie jest proste. To właśnie dlatego powstały do tego specjalne akcesoria, czyli szablony do literek na tort. Kiedy warto po nie sięgnąć i jakie wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Kiedy warto sięgnąć po szablony do literek?

Szablony do literek na tort są dosyć uniwersalne. Z ich pomocą możesz umieścić na wypieku np. imię czy inicjały osoby, dla której jest przeznaczony. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Z literek możesz ułożyć w zasadzie dowolną treść, jak chociażby “Wszystkiego Najlepszego”, “Dziękuję”, “Wesołych Świąt” czy też “Kocham Cię”.

Na jakich wypiekach warto wykorzystać literki? Szablony pomogą Ci udekorować słodkości urodzinowe, weselne, rocznicowe, okolicznościowe i wiele innych – w tej kwestii ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!

Jak zrobić literki na tort za pomocą szablonu?

Największym atutem szablonów do literek na tort jest to, że ich użytkowanie jest bardzo proste. Pod względem działania szablony przypominają bowiem pieczątki. Należy więc jedynie odcisnąć je na rozwałkowanej masie cukrowej i dekoracja gotowa! Później pozostaje Ci już tylko jej zamocowanie na wypieku. Ozdabianie słodkości za pomocą szablonów jest więc naprawdę łatwe. Z pewnością poradzą sobie z tym nawet początkujący miłośnicy pieczenia.

Szablony do literek na tort – gdzie ich szukać i jakie wybrać?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić szablony do literek na tort? Rzadko pojawiają się w sklepach stacjonarnych, a zatem najlepiej zamówić je online. Wybierając wariant dla siebie, zwróć uwagę na to, by akcesoria były wykonane z bezpiecznych dla żywności materiałów i nie sprawiały problemów w utrzymaniu w czystości. Poszczególne szablony mogą różnić się pod względem stylistyki. W tym obszarze wiele zależy oczywiście od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są eleganckie literki na tort, takie jak np. te oferowane przez e-sklep Miniowe Formy 3D – https://mf3d.com.pl/pl/c/Kolekcja-litery-exclusive/306. Nie jest to jednak jedyna opcja. W ofercie znajdziesz też alfabety do dekorowania wypieków w wielu innych stylach, w tym w stylistyce gamingowej, męskiej, casualowej, a nawet takiej nawiązującej do lalki Barbie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *