Jesienne dekoracje: jak ozdobić dom, schody, taras lub ogród jesienią

Jesień to czas obfitujący w naturalne ozdoby, którymi łatwo i szybko możemy udekorować nasze drzwi wejściowe, schody, tarasy, balkony lub parapety okienne. We wrześniu, październiku i listopadzie nie brakuje pięknych roślin i owoców, które umilą nam czas oczekiwania na pierwszy śnieg. Zobacz galerię naszych propozycji na jesienne dekoracje.

Jesienne dekoracje z owoców, mchu i szyszek

Jesienne wieńce

Wianki wykonane z suszonych liści, kwiatów oraz owoców – tych leśnych oraz ogrodowych – doskonale sprawdzą się jako jesienna ozdoba drzwi wejściowych. Do wieńców często wykorzystywane są jarzębina, żołędzie, owoce róży, kłosy zbóż, suche trawy, gałązki machoni oraz kocanki.

Jesienny wianek ozdobny
Suszone kocanki i zboża
Warto udekorować dom jesienią

Wrzosy i dynie

Wrzosy i dynie to niezwykle popularne elementy jesiennych dekoracji. Zarówno wrzosy (oraz wrzośce) jak i dynie, patisony i kabaczki  dostępne są w sklepach w różnych kolorach i odmianach. Stanowią one niezwykle efektowną formę dekoracji zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszych domów i mieszkań.

Chryzantemy

Chryzantemy to kwiaty, które nieodłącznie kojarzą się z jesienią. Bogactwo odmian, kolorów, rozmiarów i typów kwiatów sprawia, że są niezwykle piękną ozdobą. W Polsce kwiaty te często kojarzone są z cmentarzem i świętem Wszystkich Świętych, ale na szczęście coraz częściej chryzantemy wykorzystywane są w celach dekoracyjnych nie związanych z tym świętem.

Jesienne kompozycje z owoców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *