Biurko z naturalnego drewna w nowoczesnym pokoju z białymi meblami

Jakie drewno wybrać na biurko?

Biurko nie jest meblem niezbędnym w każdym domu. O ile nie mieszkają w nim dzieci w wieku szkolnym, które potrzebują miejsca do nauki lub osoby, które wykonują pracę biurową na home office. Wówczas okazuje się, że bez biurka się nie obejdzie. Podpowiadamy, jak zrobić biurko z drewna.

Jak zrobić biurko?

Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć, gdy potrzebuje się biurka, jest to, czy kupować gotowe, czy jednak zrobić je samemu. Oferty sklepów są imponujące, jednak ich meble nie zawsze są w zakresie możliwości finansowych. Co więcej, bywa, że żadne z oferowanych biurek nie zmieści się w przewidzianym na nie miejscu. Nie mówiąc o tym, że po prostu żadne z gotowych biurek może się nie podobać, nie pasować do aranżacji.

Wówczas warto pomyśleć o tym, by samodzielnie zrobić mebel. Czy to trudne? Oczywiście, że nie! Wymarzone biurko zrobisz z pomocą wskazówek na biurka.com.pl, które poprowadzą cię przez wszystkie etapy pracy. Satysfakcja gwarantowana!

Jak zbudować biurko?

Z pewnością kluczowe jest, zanim przejdzie się do gromadzenia niezbędnych elementów i narzędzi, by zaprojektować sobie biurko na miarę swoich potrzeb. Warto zastanowić się, jakie ono powinno być ze względów ergonomii. Szacuje się, że w przypadku osoby dorosłej, biurko, przy którym się pracuje, powinno mieć 75 cm wysokości. Tę jednak warto dobrać do wzrostu. Są też wytyczne co do samego blatu. Idealny będzie taki, który ma 160 cm szerokości i 80 cm głębokości. Jednak to tylko wskazówki.

Prawda jest taka, że wielkość biurka powinna być dopasowana do tego, co się planuje na nim robić. No i kwestia najprostsza – do miejsca, w którym ma stanąć. W małym mieszkaniu lepsze małe biurko niż żadne.

A jak zbudować? To zależy od stylu i umiejętności. Znacznie łatwiej zbudować biurko składające się z blatu i nóg, niż takie, które ma szafkę czy szuflady. Na początek zdecydowanie lepiej jest więc rozważyć zakup gotowych nóg do stołów. Znajdzie się je w każdym markecie budowlanym. Świetną opcją są też kozły czy specjalne boksy z szufladami. Z powodzeniem można na nich wesprzeć blat, jeśli są odpowiedniej wysokości lub po prostu dorobić im nóżki/kółka.

Biurko z litego drewna

Jeśli ma się już coś, co będzie nogami biurka, wówczas należy poszukać blatu. Dzisiaj wiele mebli buduje się z płyty meblowej. Niestety wytrzymałość takiej deski jest wątpliwa. Największy problem jest z cienką płytą o dużych wymiarach. Wsparta na nogach może się po prostu wyginać. Zdecydowanie lepszym wyborem jest biurko bukowe lub wykonane z innego drewna.

Owszem, to podnosi koszt takiego projektu, ale gwarantuje, że mebel będzie piękny, ponadczasowy i wytrzymały. Biurko z drewna sprawdzi się w każdej aranżacji. Wiele zależy od tego, czy będzie to lite drewno, czy lakierowane lub pomalowane na jakiś kolor. W ostateczności biurka z drewna można okleić, ale to duża strata przy tak szlachetnym materiale.

A skąd wziąć drewno na blat? Można popytać w tartaku. Z pewnością znajdzie się w markecie budowlanym. Warto jednak poszukać na serwisach ogłoszeniowych, czy ktoś nie ma do oddania drewnianej szafy, drzwi, łóżka. Po odpowiednim przycięciu może uda się odzyskać dużą, piękną deskę na blat.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *