Jak utrzymać wagę po odchudzaniu

Jakie są najlepsze sposoby na kontrolowanie wagi?

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów to tylko część pracy jaką trzeba wykonać, aby cieszyć się wymarzoną sylwetką. Dla wielu osób trudniejszym zadaniem jest utrzymanie efektów. Skuteczne kontrolowanie wagi wymaga samoobserwacji oraz świadomości tego ile kalorii spożywamy w ciągu dnia.

Na tym etapie pomocny może być dla nas dietetyk, który zajmie się przygotowaniem jadłospisu dopasowanego do naszych preferencji oraz stylu życia. O czym trzeba pamiętać jeśli zależy nam na kontrolowaniu wagi?

Jak utrzymać pożądaną masę ciała? Najważniejsze wskazówki

Kluczową kwestią, od której zależy nasz sukces jeśli chodzi o utrzymanie wagi jest monitorowanie spożywanych kalorii. W tym celu można posługiwać się np. aplikacją dostępną na telefon. Zapisywanie tego co jemy i ile kalorii zawiera każde danie to sposób na sprawdzenie czy mieścimy się w wyznaczonym limicie kalorii. Jeśli bazujemy na jadłospisie, który przygotował dla nas dietetyk sprawa jest dużo łatwiejsza, bowiem nie musimy samodzielnie liczyć kaloryczności każdego dania.

O ile obliczenie liczby kalorii potrawy, którą sami przyrządzamy nie jest szczególnie trudne, o tyle w przypadku wizyty w restauracji nigdy nie wiemy jaka jest wartość. Jeśli zatem lubimy regularnie stołować się w różnych lokalach, warto zwiększyć aktywność fizyczną. Sport jest nie tylko sposobem na zrzucenie kalorii. Oprócz tego poprawia metabolizm oraz utrzymuje mięśnie w dobrej kondycji.

Kolejne sposoby na kontrolowanie wagi

Bardzo ważne jest jedzenie zdrowych i niskokalorycznych pokarmów. Starajmy się zatem wybierać pokarmy bogate w białko, zdrowe tłuszcze, błonnik i składniki odżywcze. W codziennej diecie powinny znaleźć się owoce, warzywa, chude mięso, ryby, jaja, orzechy i nasiona. Jednocześnie należy unikać spożywania słodyczy oraz niezdrowych tłuszczów, gdyż prowadzi do gromadzenia się tkanki tłuszczowej i przybierania na wadze. Duże znaczenie ma też regularność posiłków.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *