Reflektor samochodu z żarówkami LED

Najlepsze żarówki H11 LED, czyli jakie? Znamy odpowiedź!

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, jak ważne jest prawidłowe oświetlenie auta. To jeden z czynników warunkujących bezpieczeństwo na drodze. Odpowiednio dopasowane żarówki zapewniają komfort jazdy i dobrą widoczność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Coraz więcej kierowców decyduje się na żarówki H11 LED. Na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupu tych elementów? Czytaj dalej i dowiedz się, gdzie warto je kupić!

Do czego służą żarówki H11?

Żarówki H11 stosowane są głównie w reflektorach głównych pojazdu, czyli w światłach mijania i drogowych. Mogą się też pojawić w lampach przeciwmgielnych. Wybierają je zarówno właściciele pojazdów osobowych, jak i ciężarowych. Coraz częściej jednak zastępują klasyczne, halogenowe żarówki modelami ledowymi. Nie ma w tym nic dziwnego. Żarówki H11 LED mają mnóstwo zalet. Na szczególną uwagę zasługuje ich długa żywotność – rzadko wymagają wymiany. Wyróżnia je też wysoka efektywność energetyczna. Kierowcy decydują się na nie także ze względu na barwę emitowanego przez nie strumienia świetlnego. Jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla oka i zbliżona do naturalnego światła. Tym samym jazda jest bardziej komfortowa, szczególnie w nocy.

Jak wybrać najlepsze żarówki H11 LED?

Na rynku dostępne są rozmaite żarówki H11 LED. Różnią się między sobą przede wszystkim parametrami technicznymi. Jednym z najważniejszych jest napięcie żarówek. Jeżeli poszukujesz elementów oświetlenia do samochodu osobowego, rozglądaj się za modelami o napięciu 12 V. Dla aut ciężarowych wartość ta wynosi 24 V. Zwróć też uwagę na temperaturę barwową. To właśnie ten parametr odpowiada za kolor emitowanego przez żarówki światła. Im wyższa wartość, tym chłodniejszy odcień światła uzyskasz. Uznaje się, że najbardziej komfortowa dla oka barwa jest emitowana przez żarówki o temperaturze barwowej 6000-6500 K. Równie istotny jest strumień świetlny emitowany przez żarówki. Wartość ta jest wyrażana w lumenach.

Gdzie można kupić żarówki H11 LED?

Wybierając żarówki H11 LED, upewnij się, że kupujesz produkty znanego i renomowanego producenta. To gwarancja ich niezawodności. Wysokiej jakości elementy oświetlenia samochodowego znajdziesz dziś nawet w internecie. Dostępne są m.in. w e-sklepie SKLEPLEDY® – w kategorii: https://sklepledy.pl/zarowki-led-h11 znajdziesz modele takich marek jak np. XSTORM® czy FATEEYE. Wiele z oferowanych tam produktów wyposażono w dekoder Canbus. Dzięki niemu nie wyświetla się błąd spalonej żarówki. Nie powodują też szumu i zakłóceń radia CB i FM. Pamiętaj o tym, by nie kierować się ceną. Prawidłowe oświetlenie pojazdu w dużym stopniu warunkuje bezpieczną i komfortową jazdę – w tym obszarze nie ma więc miejsca na półśrodki.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *