Puszki z farbami kredowymi idealnymi do samodzielnego remontu

Malowanie farbami kredowymi – to warto wiedzieć

Zamierzasz samodzielnie remontować mieszkanie? Zależy Ci przede wszystkim na odświeżeniu ścian i mebli? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być farby kredowe. Co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy!

Czym są farby kredowe?

Nie wiesz, czym tak dokładnie są farby kredowe? Otóż to bezzapachowe, wodorozcieńczalne farby, które nadają się do różnych powierzchni. Z powodzeniem można malować nimi meble, ściany, szkło, kamień, metal, plastik, a nawet tkaninę. Farby kredowe wyróżniają się przede wszystkim doskonałą przyczepnością, matowym wykończeniem i dokładnym kryciem. To doskonałe rozwiązanie dla początkujących, gdyż aplikuje się je niezwykle łatwo. Co ważne, farby kredowe nie wymagają szczególnego przygotowywania powierzchni. Zastanawiasz się, gdzie je kupić? Jeśli szukasz wysokiej jakości farb kredowych w przystępnej cenie, zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego https://vintro.pl/.

Przygotowanie do malowania

Jak już zostało wyżej wspomniane, farby kredowe nie wymagają wielkich przygotowań. Wystarczy tylko oczyścić, zmatowić, a na koniec odtłuścić powierzchnię. Pamiętaj jednak, aby wykonać te czynności bardzo dokładnie. Ważne jest szczególnie to, aby usunąć odpadające i łuszczące się powłoki, np. stary lakier na meblach itp. Poza tym zaszpachluj ewentualne dziurki i inne ubytki. Nie wiesz, czym odtłuścić powierzchnię? Najlepiej sprawdzi się płyn do mycia naczyń lub benzyna ekstrakcyjna.

Istotne jest również przygotowanie farby przed malowaniem. Te kredowe są dość gęste i wymagają dokładnego wymieszania. Zdarza się także, że konieczne jest dodanie odrobiny wody. Zanim zabierzesz się za malowanie, przygotuj również wysokiej jakości wałek lub pędzel. Warto wiedzieć, że pistolet natryskowy w warunkach domowych może nie być dobrym rozwiązaniem.

Jak widać, farby kredowe mają wiele zalet i nadają się także dla początkujących. Przygotowanie do malowania nie jest zbyt wymagające. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, z pewnością osiągniesz oczekiwany efekt.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *