Masa solna - idealna do zrobienia wielkanocnego królika

Jak zrobić masę solną? Masa solna bez tajemnic

Masa solna do idealny materiał plastyczny do wykonania pięknych ozdób, a jego koszt jest naprawdę niewielki. Zabawą z masą solna uradujemy każde dziecko! UWAGA! Masa solna nie nadaje się do jedzenia! Sprawdź, jak zrobić masę solną!

Zrobienie masy solnej jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Składniki znajdziemy w każdej kuchni. Wystarczy chwila mieszania masy i inwencja twórcza i możemy wyczarować wspaniałe ozdoby.

Masa solna – potrzebne składniki

  • 1 szklanka mąki
  • 0,5 szklanka soli
  • 0,5 szklanki wody
  • 1 łyżeczka gliceryny (opcjonalnie)

Jak zrobić masę solną. Wykonanie krok po kroku

Wymieszaj mąkę z solą i stopniowo połącz składniki z wodą i gliceryną. Mieszaj, aż powstanie gładka masa! GOTOWE!

Masę można rozwałkować lub przygotowywać ozdoby w dłoniach. Przygotowane ozdoby z masy solnej należy suszyć w piekarniku w temperaturze ok. 70 stopni Celsjusza. Możemy też suszyć je na świeżym powietrzu, ale zajmie to sporo więcej czasu. Wysuszone ozdoby możemy następnie dekorować farbami.

Czy masa solna jest bezpieczna?

UWAGA! Masa solna nie nadaje się do jedzenia! Masa solna powstaje z naturalnych składników, dlatego nazywana jest naturalną plasteliną. Nie zawiera chemicznych dodatków ani barwników, dlatego jest bezpieczna dla dzieci. Młodsze dzieci powinny jednak bawić się masą solną pod kontrolą rodziców.

Jak zabarwić masę solną w naturalny sposób?

Do zabarwienia masy solnej najlepiej wykorzystać naturalne barwniki – sok z buraka, szpinak, namoczony szafran, kurkuma, papryka w proszku, kawa rozpuszczalna lub kakao.

Gotowe, wysuszone ozdoby z masy solnej można pomalować farbami plakatowymi lub akwarelami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.