Wilgoć na szybie

Na co uważać wynajmując osuszacz?

Awaria kanalizacji, zalanie przez sąsiada lub uszkodzenie struktury budynku to sytuacje, których skutkiem może być nadmierny wzrost wilgotności w mieszkaniu. Prawidłowy poziom zawiera się w przedziale od około 40% do około 60% i jest on bezpieczny zarówno dla mieszkańców, jak i przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu. Jeśli okaże się, że doszło do zwiększenia wilgotności w pomieszczeniu, niezbędny będzie wynajem osuszaczy. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie wybierania konkretnego urządzenia?

Najważniejsze informacje na temat osuszaczy

Na rynku można spotkać się z różnymi rodzajami osuszaczy. Z tego względu, sprzęt musi być dopasowany do konkretnych warunków z jakimi mamy do czynienia, a także do panującej akurat pory pory. Niezależnie od przyczyny stojącej za wzrostem wilgotności, czynności mające na celu obniżenie jej poziomu powinny zostać podjęte najszybciej jak to możliwe. Jakie parametry urządzenia są kluczowe jeśli zdecydujemy się na wynajem osuszaczy?

  • Pierwszą kwestią jest wydajność sprzętu. Wpływa ona nie tylko na skuteczność osuszania, ale również na jego długość. Jaka wydajność będzie optymalna w przypadku niewielkich pomieszczeń? W tym wypadku powinno wystarczyć około 5 l/24 h. Gdy jednak obiekt wyróżnia się większą powierzchnią, a zawilgocenie jest spore, zaleca się już około 20 l/24 h.

Wynajem osuszaczy – dodatkowe informacje

Producenci tego typu sprzętów podają również informacje na temat maksymalnego metrażu w jakim może pracować dany model. Zazwyczaj im większa moc osuszacza, tym do większych pomieszczeń się nadaje. Ważnym aspektem dla domowników jest poziom generowanego hałasu. Zazwyczaj mieści się on w przedziale od 30 do 60 decybeli. Warto ponadto zwrócić uwagę na wielkość pojemnika na wodę, gdyż wpływa ona na częstotliwość jego opróżniania.

Obecnie dużą popularnością cieszą się kondensacyjne osuszacze powietrza, wyposażone w kompresor, wymienniki ciepła i wentylator. Ich działanie polega na skropleniu wilgoci, która znajduje się w powietrzu. Kolejną opcją są adsorpcyjne osuszacze. Ich zaletą jest większa uniwersalność, lekkość i mobilność.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *