Co to jest car detailing?

Na czym polega car detailing?

Nie od dziś wiadomo, że dla posiadaczy samochodów ich pojazdy są niezwykle ważne i często traktowane są jak prawdziwa wizytówka. Miłośnicy motoryzacji chcą, by ich auta wyglądały jak prosto z salonu przez długi czas. Nic więc dziwnego, że rozwinęła się profesjonalna branża, która im to umożliwia. Mowa oczywiście o car detailingu. Czym jest? Jakie ma zalety? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Co to jest car detailing?

Car detailing to nic innego jak branża, która zajmuje się tym, aby samochód prezentował się jak najlepiej – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Pod pojęciem tym kryje się szereg działań, które mają na celu zabezpieczyć materiały użyte do produkcji samochodu lub też przywrócić im dawną świetność. Car detailing polega więc na czyszczeniu, usuwaniu uszkodzeń, pielęgnacji czy zabezpieczaniu poszczególnych elementów auta – zarówno wnętrza, jak i karoserii. Z usług detailerów korzystają posiadacze nowych pojazdów, którzy chcą je zabezpieczyć jak i osoby, których auta noszą już ślady użytkowania i zależy im na tym, by przywrócić im dawną świetność. Celem każdego car detailingu jest nadanie samochodowi jak najlepszego wyglądu oraz wyrazu i charakteru.

Car detailing wnętrza pojazdu

Jedną z podstawowych usług oferowanych w ramach car detailingu jest kompleksowe czyszczenie tapicerki oraz wnętrza auta. Obejmuje ono nie tylko odkurzanie czy mycie tapicerki, ale również usuwanie trudniejszych plam czy zabrudzeń oraz pielęgnowanie materiałów z jakich została wykonana za pomocą specjalistycznych środków. Car detailing wnętrza auta nie ogranicza się jedynie do tapicerki siedzeń ale również do czyszczenia kokpitu czy podsufitki. Dzięki temu spędzając czas w aucie możemy czuć się w pełni komfortowo.

Zabezpieczanie karoserii

Drugim rodzajem usług, które świadczy między innymi car detailing w Gdańsku to zabezpieczanie karoserii nowych aut. Nikomu nie musimy chyba tłumaczyć, że podczas codziennego użytkowania pojazdu nietrudno o powstanie niewielkich rys i zarysowań, które psują estetykę auta i sprawiają, że lakier przestaje wyglądać korzystnie. Karoserię możemy zabezpieczyć za pomocą specjalnej folii lub też nakładając na nią powłokę ceramiczną. Dzięki temu staje się ona znacznie bardziej odporna na uszkodzenia a kolor jest żywy i głęboki.

Usuwanie zarysowań i uszkodzeń

Co jednak, jeśli rysy na karoserii już się pojawiły i są widoczne? W tym wypadku car detailing oferuje nam szereg zabiegów, które sprawiają, że zostaną one zniwelowane. Polerowanie czy woskowanie karoserii to tylko niektóre z usług, z których możemy skorzystać by przywrócić lakierowi idealny wygląd.

Jak widzisz, car detailing to pojęcie bardzo szerokie, które kryje w sobie wiele różnego rodzaju prac, które mają na celu uzyskanie jak najlepszego wyglądu i stanu auta. Z usług serwisów zajmujących się detailingiem korzysta obecnie bardzo wiele osób – od posiadaczy drogich, luksusowych aut, poprzez osoby chcące przywrócić świetność pojazdom zabytkowym aż do kierowców, którym zależy po prostu aby wykorzystywany przez nich codziennie samochód jak najdłużej prezentował się doskonale.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *