Na czym polega program Polska Bezgotówkowa?

Na czym polega Program Polska Bezgotówkowa?

Płatności bezgotówkowe w dzisiejszych czasach stają się standardem, z którego z miesiąca na miesiąc korzysta coraz więcej Polaków. Niestety, mimo zmian w prawie wciąż wielu przedsiębiorców nie może zdecydować się na zakup terminali płatniczych. Jest to całkowicie normalne, ponieważ jest to kolejna inwestycja, która (biorąc pod uwagę czasy, w jakich obecnie żyjemy i widmo kryzysu) stanowić może spore obciążenie. Jednocześnie nie posiadając terminali płatniczych w najlepszym razie narażamy się na mniejszą liczbę klientów, w najgorszym zaś na odpowiedzialność za złamanie przepisów. Na szczęście, firmy które chcą wprowadzić płatności bezgotówkowe mogą liczyć na pomoc. Jedną z jej form jest Program Polska Bezgotówkowa. Sprawdźmy czym jest i na czym polega.

Terminale płatnicze to coraz popularniejsze rozwiązanie, które obecnie stosowane jest nie tylko w dużych sklepach. Coraz więcej małych sklepików, lokali gastronomicznych a także przedsiębiorców świadczących usługi w terenie zdaje sobie sprawę z tego, że korzystanie z płatności bezgotówkowych jest koniecznością. Co więcej, istnieją różne rodzaje terminali płatniczych, co pozwala nam dopasować ich model lub urządzenie do specyfiki naszej działalności. Przekonać się o tym możesz odwiedzając stronę https://www.paytel.pl/dla-twojej-branzy/.

Polska Bezgotówkowa – kto stoi za tym programem?

Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa członków zrzeszonych w fundacji o tej samej nazwie. W ich skład wchodzą agenci rozliczeniowi, Rada Wydawców Kart Bankowych, Związek Banków Polskich jak również instytucje rządowe (min. Ministerstwo Finansów). Wspólne połączenie tak różnych podmiotów ma na celu jak najskuteczniejsze wprowadzenie powszechności płatności bezgotówkowych w polskich firmach.

Na czym on polega?

Mówiąc najprościej, Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczym oraz nowopowstałych firm. Dzięki niemu mogą one otrzymać terminal płatniczy całkowicie za darmo. Wystarczy jedynie wysłać wniosek oraz przejść procedurę weryfikacyjną, by terminal płatniczy trafił do twojej firmy.

Dlaczego warto?

Przystąpienie do programu Polska Bezgotówkowa to rozwiązanie, które daje nam szereg korzyści. Pierwszą z nich jest oczywiście otrzymanie terminalu płatniczego za darmo, dzięki czemu nie musimy w początkowym okresie korzystania z płatności kartą ponosić żadnych wydatków. To jednak nie wszystko. Posiadanie terminalu płatniczego pozwala na podniesienie opinii klientów o naszej firmie i sprawia, że jest ona postrzegana jako profesjonalna i nowoczesna. Co więcej, terminal płatniczy realnie wpływa na zwiększenie obrotu oraz sprawia, że obsługa klientów jest szybsza i bezproblemowa. 

Podsumowując, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność lub też prowadzisz ją już od pewnego czasu lecz do tej pory nie korzystałeś z płatności kartą skorzystaj z Programu Polska Bezgotówkowa i odbierz terminal płatniczy za darmo. To naprawdę spora oszczędność a twoja firma może na tym tylko zyskać.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *