Ikony aplikacji mediów społecznościowych na smartfonie

Media społecznościowe – co się zmieni w 2023?

Prowadzenie kont na platformach mediów społecznościowych stało się także nieodłącznym elementem działalności marketingowej każdego biznesu. Marki decydują się na swoje profile nie tylko na Instagramie czy Facebooku, ale także coraz częściej na TikToku czy Pintereście. Jakie zmiany w mediach społecznościowych czekają nas w 2023 roku?

Krótkie wideo

Mamy dobrą informację dla wszystkich miłośników tej formy wideo – będzie ona rozwijać się jeszcze dynamiczniej w 2023 roku zarówno na Instagramie, TikToku, na Facebooku, jak i nawet na YouTube. Filmy powinny być dość krótkie i przede wszystkim przykuwające uwagę, ponieważ coraz mniej czasu poświęcamy na uważne oglądanie scrollowanych materiałów w sieci.

Influencer marketing

Coraz więcej marek będzie inwestować w influencer marketing, a szczególnie w zasięgi mikro influencerów, którzy posiadają aktywną, zaangażowaną grupę odbiorców.

Social commerce

Najnowszym trendem jest również handel w mediach społecznościowych, który z roku na rok rośnie w siłę, a w 2023 może stać się jedną z kluczowych strategii sprzedażowych marek. Firmy sprzedają nie tylko poprzez współpracę z influencerami, ale również dzięki reklamom, rozwijającym się przyciskom sklepowym oraz budowaniu spójnego wizerunku na kanałach social mediowych. Portale w 2023 przewidują możliwość płatności w aplikacjach.

Reklamy

W dobie wszechobecnej dostępności do mediów społecznościowych niezwykle trudno przebić się ze swoim przekazem przez setki obecnych na platformach marek i publikowanych przez nie treści. Reklamy są więc niezwykle ważnym elementem w dotarciu do potencjalnych klientów. Coraz więcej firm wskazuje na spadek zasięgów organicznych i konieczność wydawania większej ilości pieniędzy na reklamy.

TikTok

Platforma TikTok stała się niezwykle skutecznym środkiem do realizacji celów biznesowych i wciąż rośnie na sile. Na portalu znajdziemy nie tylko materiały czysto humorystyczne, ale także przestrzeń na dzielenie się swoimi pasjami oraz kanały z poradami i tutorialami.

Interesują Cię nowinki ze świata social mediów? Odwiedź profil z nowinkami internetowymi.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *