Specjalistka od pozycjonowania w trakcie pracy

Na czym powinno się opierać pozycjonowanie stron internetowych w 2021 roku?

Dziedzina marketingu SEM, jaką jest pozycjonowanie, nieustannie ewoluuje. Z roku na rok i miesiąca na miesiąc wyszukiwarka ustala nowe zasady i wpływające na nasze miejsce w rankingu stron czynniki. Na szczęście wśród przedsiębiorców internetowych rośnie świadomość tego, iż walka o pozycje nie jest jednorazowym wydatkiem, a raczej długofalową inwestycją. Poniżej wraz z ekspertami z branży omówimy dwa filary, na których opiera się dziś promocja w sieci.

Content marketing niezmiennie królem pozycjonowania!

Marketing oparty na tworzeniu unikalnych treści to podstawa naszej obecności w internecie. Dzięki wykreowanym materiałom zyskujemy możliwość dotarcia do potencjalnego klienta, który szuka informacji i wiedzy na dany temat. Powinniśmy zatem zadbać o to, by nasze teksty cechowała ekspertyza, autorytet i wiarygodność. Innymi słowy wszystko, co publikujemy, staje się swego rodzaju przewodnikiem po naszej ofercie – dlatego też warto zlecić pisanie opisów, artykułów i wpisów blogowych komuś, kto ma doświadczenie i wie jak to robić. W AFTERWEB dysponujemy całym zespołem fachowych copywriterów i redaktorów, którzy specjalizują się najrozmaitszych obszarach rynku. Dlatego możesz być pewien ostatecznego zwycięstwa w rywalizacji z konkurencją!

Pamiętajmy jednak o tym, że Google znacznie podniósł ostatnio poprzeczkę dla materiałów tekstowych lądujących na stronach WWW. Przede wszystkim algorytm BERT sprawdza nasze artykuły na poziomie poszczególnych zdań skutecznie wykrywając treści nieautentyczne i sztucznie wypełnione słowami kluczowymi. Z drugiej strony mamy zaś kod SMITH mający za zadanie interpretację większych fragmentów publikacji. Oba algorytmy bazują na sztucznej inteligencji i maszynowym uczeniu się, dlatego możemy zapomnieć o próbach osiągania wysokich pozycji z pomocą słabych jakościowo treści!”

Źródło: https://afterweb.pl/

Przy projektowaniu zwróć uwagę na odczucia użytkownika

Chociaż design UX (user experience) to pojęcie znane już chyba wszystkim web deweloperom, trzeba zaznaczyć, iż dopiero w ostatnim roku Google zdecydowało się mierzyć doświadczenia użytkownika i na ich podstawie decydować o pozycji danych witryn. W ujęciu giganta z Moutain View dobre wrażenia internauty sprowadzają się do kilku głównych czynników, które zaliczono do dwóch istotnych zbiorów: Page Experience Signals oraz Core Web Vitals.

Ostatecznie więc strona internetowa powinna być po pierwsze dostosowana do wyświetlania na urządzeniach przenośnych, po drugie powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa i szyfrowane połączenie, po trzecie zaś przeglądanie jej nie powinno być związane ze szkodliwymi treściami, nachalnymi reklamami i wprowadzającymi chaos pop-upami. To jednak jeszcze nie wszystko! Google zbada też czas ładowania się strony, tempo jej reakcji na działania użytkownika a na końcu podda testowi stabilność wizualną! Ponieważ badanych wskaźników jest tak wiele, bez dwóch zdań warto pomyśleć o pomocy profesjonalistów.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *