Zewnętrzna lampa ścienna

Ścienne lampy zewnętrzne – jak wybrać idealne do swojego domu? Podpowiadamy

Planując oświetlenie zewnętrzne, często skupiamy się jedynie na funkcjonalności – warto jednak zadbać również o estetykę. W ostatnim czasie na popularności zyskują zwłaszcza zewnętrzne lampy ścienne. Z ich pomocą można stworzyć naprawdę niepowtarzalny klimat. Okazują się także bardzo praktycznym źródłem światła. Już za moment przekonasz się o tym, dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj lamp. Podpowiemy Ci również, na co powinieneś zwrócić swoją uwagę podczas zakupów. Dzięki temu będziesz mógł dokonać najlepszego wyboru, dopasowanego do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

Dlaczego warto zdecydować się na ścienne lampy zewnętrzne?

Ścienne lampy zewnętrzne coraz częściej stają się obowiązkowym elementem oświetlenia zewnętrznego. Zapewne zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje. To proste – są funkcjonalne, bezpieczne, a do tego mogą być bardzo dekoracyjne.

Zastosowane jako jeden z elementów aranżacji, tworzą niepowtarzalny efekt wizualny. Do tego doskonale oświetlają przestrzeń, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno podczas przemieszczania się po zmroku, jak i w kwestii ochrony przed intruzami. To właśnie dlatego lampy te zwykle montuje się w okolicach drzwi wejściowych oraz tarasu. Zdecydowanie warto więc zainwestować w ten rodzaj oświetlenia, bowiem łączy on w sobie styl i funkcjonalność.

Ścienne lampy zewnętrzne jak wybrać odpowiednie?

Na rynku lampy zewnętrzne ścienne występują w wielu różnorodnych wariantach – doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu lampypolska.pl. Jak zatem wybrać odpowiednie? W tym wypadku warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze, aby oświetlenie spełniało swoją funkcję, lampa musi być dostosowana do montażu na zewnątrz. Koniecznie więc zwróć uwagę na to, czy jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Taka lampa powinna być wykonana z trwałych materiałów. Bardzo istotna jest także klasa jej szczelności. Minimalną wartością jest IP44, która daje gwarancję, że wilgoć nie przedostanie się do wnętrza oprawy.

Druga kwestia to styl, w jakim wykonana jest lampa. Wybrany przez Ciebie produkt musi tworzyć spójną całość z resztą aranżacji. Dlatego też dobrze dobierz kolor i formę oświetlenia. Dopasuj ją do elewacji, drzwi itp. Dla przykładu, w przypadku domu w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzą się minimalistyczne kinkiety. Do domu w stylu klasycznym lepiej jednak dopasować lampy o formie tradycyjnej. Oczywiście, wszystkie lampy muszą być także takie same lub bardzo podobne. W końcu tylko dobrze przemyślany wybór pozwoli Ci cieszyć się pięknym i funkcjonalnym oświetleniem podwórka bądź tarasu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *