Wężownica, czyli sansewieria to roślina idealna do ciemnej łazienki

Jakie rośliny sprawdzą się w łazience bez okna? Oto kilka propozycji i porad

Ciemne łazienki pełne zieleni? Tak, to możliwe. Istnieją piękne rośliny doniczkowe, które poradzą sobie bez naturalnego światła i mogą naszą łazienkę zamienić w zieloną oazę. Oto rośliny, sprawdzą się w łazience bez okien i kilka porad jak o nie zadbać. 

Czy w łazience bez okna możemy mieć rośliny?

Nie tylko właściciele jasnych łazienek z oknami mogą cieszyć się zielenią w tym pomieszczeniu. Rośliny w łazienkach wyglądają bardzo dobrze i okazuje się, że mogą rosnąć nawet w miejscach pozbawionych naturalnego światła. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiednie gatunki, które lubią wilgotne otoczenia i w przypadku łazienki bez okna — nie potrzebują zbyt wiele światła do prawidłowego wzrostu.

Jakie rośliny do łazienki bez okna?

Na szczęście istnieje kilka gatunków pięknych roślin doniczkowych, które poradzą sobie w ciemnych i wilgotnych pomieszczeniach. Oto kilka propozycji roślin, które sprawdzą się doskonale w takich warunkach:

Sansewieria (wężownica)

Sansewieria doskonale znosi małą ilość światła, jest łatwa w pielęgnacji, a także absorbuje szkodliwe substancje z powietrza.

Sprawdź, co zrobić, żeby sansewieria wypuściła nowe liście?

Zamioculcas (zamia)

Roślina jest odporna na złe warunki świetlne, stanowi idealny wybór dla osób pragnących zieleni w łazience bez okna.

Falenopsisy (storczyki)

Storczyki falenopsis dodają koloru nawet w ciemnych zakamarkach, są dostępne w różnorodnych odcieniach. Wymagają nieco większej uwagi przy pielęgnacji, łatwo możemy je “przelać” przy podlewaniu.

Kliwia

Z jaskrawo pomarańczowymi kwiatami kliwia to wyjątkowa ozdoba łazienki. Czasami błędnie nazywana jest amarylisem. Roślina jest łatwa w pielęgnacji i dodaje wesołego akcentu w naszej łazience.

Jak dbać o rośliny w ciemnej łazience?

Pielęgnowanie roślin w łazience bez okna nie musi być trudne. Kluczowe jest umożliwienie roślinom odpoczynku – nie każda roślina potrzebuje intensywnego światła. Regularne podlewanie, zwracanie uwagi na wilgotność gleby i unikanie przelania to klucz do utrzymania roślin w zdrowiu.

Roślina doniczkowa w łazience  bez okna
Roślina doniczkowa w łazience bez okna / Fot. Canva.com

Dodatkowe oświetlenie

Oto wskazówka dla osób, które chcą podnieść poprzeczkę pielęgnacji! Warto zainwestować w sztuczne światło dla roślin. Dostępne na rynku lampy LED specjalnie zaprojektowane dla roślin, które dostarczą im niezbędnego światła, nawet jeśli okno w łazience jest tylko marzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *