Zabiegi z kwasem hialuronowym na twarz

Najpopularniejsze miejsca na twarzy, gdzie można zastosować kwas hialuronowy do wypełnienia zmarszczek

Każdy z nas chce jak najdłużej zachować młodość. Niestety proces starzenia się organizmu jest nieuchronny. Każdy jednak przechodzi go w indywidualny sposób. Czy musimy godzić się na zmarszczki i słabe napięcie skóry? Nie! Podpowiemy Państwu, jak skutecznie walczyć z bruzdami na ciele.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy cieszy się niebywałą popularnością w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Co kryje się za tym sukcesem? Szybkie efekty, jakie możemy dzięki niemu uzyskać, a także bezpieczeństwo, ponieważ jest to substancja, która w naturalny sposób jest produkowana przez nasz organizm. Niestety wraz z wiekiem jego ilość spada, dlatego też uzupełnienie jego niedoborów przynosi tak rewelacyjne skutki. Nie tylko dobrze odżywia skórę, ale pomaga jej odzyskać odpowiedni poziom nawilżenia.  Kwas hialuronowy jest stosowany w medycynie estetycznej jako wypełniacz. Może być stosowany praktycznie na całym ciele. Praktycznie nie powoduje on żadnych reakcji alergicznych. 

Jakie zabiegi na twarz z użyciem kwasu hialuronowego są najpopularniejsze?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym  cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych bruzd na twarzy oraz ujędrnić ją. Przede wszystkim jest on stosowany w przypadku wypełnienia:

  • Bruzd nosowo-wargowych;
  • Kurzych łapek;
  • Zmarszczek poprzecznych i pionowych czoła;
  • Zmarszczek wokół ust;
  • Zmarszczki marionetki;
  • Lwiej zmarszczki;
  • Zmarszczek brody;
  • Redukcji blizn.

Jak wygląda przebieg zabiegu z kwasem hialuronowym?

Wszystkie zabiegi powinny być poprzedzone konsultacją lekarską, oceną stanu skóry oraz zdrowia Pacjenta. Kwas hialuronowy jest podawany podskórnie przy pomocy cienkiej igły. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej powinien on być przeprowadzany w sterylnych warunkach, a wypełniacz powinien być specjalnie przechowywany. Do zabiegów używa się jednorazowego sprzętu. W przypadku płytkich zmarszczek wystarczające jest wykonanie jednego podania kwasu hialuronowego, jeżeli natomiast u Pacjenta zmarszczki są głębokie, zazwyczaj zalecane jest wykonanie serii użycia wypełniacza. Zabiegi kwasem hialuronowym przynoszą niemal natychmiastowe efekty, które utrzymują się długi czas. Samo podanie preparatu trwa krótko, zaledwie kilka minut. W przypadku osób, które cierpią na niską tolerancję bólu, możliwe jest także użycie miejscowego znieczulenia, najczęściej występującego w formie kremu lub żelu. Bezpośrednio po podaniu kwasu hialuronowego można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jakie są efekty podania kwasu hialuronowego?

Przede wszystkim na efekty działania wypełniacza nie musimy długo czekać. Już po chwili można zaobserwować wygładzenie się skóry w miejscu podania preparatu. Skóra jest też bardziej nawilżona. Po kilku dniach zmarszczki na twarzy ulegają znacznemu spłyceniu lub stają się zupełnie niewidoczne. Kondycja skóry także się poprawia. Poznaj szczegóły zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego: https://fabskin.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/ https://fabskin.pl/zabiegi-z-kwasem-hialuronowym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *