Pompy pionowe na problemy z wodociągami w przemyśle i rolnictwie

Pompy pionowe na problemy z wodociągami w przemyśle i rolnictwie

Trudności z poborem i dystrybucją wody nie są rzadkością. Dotyczy to zwłaszcza instalacji wodociągowych związanych z przemysłem. Jednym ze źródeł takich problemów jest nieodpowiedni dobór rozwiązań technologicznych. Czy zaawansowane pompy pionowe sprawdzą się w zakładach przemysłowych? Czy rolnicy powinni inwestować w takie urządzenia? O tym poniżej.

Budowa i działanie pomp pionowych

Tego typu urządzenia należą do grupy pomp wielostopniowych. Oznacza to, że mają specjalną konstrukcję. Chodzi w dużej mierze o ułożenie wirników. Pompy pionowe, jak zresztą sama nazwa wskazuje, mają je umiejscowione w pozycji pionowej (względem siebie). Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć większe ciśnienie podczas pracy, co ma nieodzowny wpływ na efektywność sieci wodociągowej. To właśnie kiepskie zarządzanie ciśnieniem często generuje problemy w takich miejscach jak myjnie samochodowe, chociażby, czy przetwórnie spożywcze.

Oczywiście nie tylko woda może być tłoczona w ten sposób. Pompę pionową z powodzeniem wykorzystuje się do dystrybucji wielu rodzajów cieczy, tak więc nadaje się do zastosowania w niejednej gałęzi przemysłu, nie wyłączywszy branży chemicznej. Dobra wydajność takich urządzeń jest też nieodzowna w przypadku procesów odwadniających lub likwidacji zanieczyszczeń. W każdym razie im więcej wirników będzie miała dana pompa, tym większe dostaniemy ciśnienie końcowe. A im lepsze ciśnienie, tym efektywniej można zarządzać daną instalacją. Chcesz porównać ze sobą poszczególne modele pomp pionowych? Interesują Cię ich ceny? Zajrzyj tutaj: https://www.dostudni.pl/pompy-pionowe,c118.html.

Zastosowanie pomp pionowych w rolnictwie

Statystyczne gospodarstwo rolne jest narażone na ryzyko suszy. W ostatnich latach problem ten, niestety, ma tendencję rosnącą. W związku z tym polski rolnik musi jak najlepiej gospodarować swoimi zasobami wodnymi. Wykorzystanie deszczowni staje się więc dość powszechnym zjawiskiem. Kłopot jednak w tym, że odległość maszyny od źródła wody bywa niekiedy dość spora. Oznacza to, że standardowe pompy jednostopniowe okazują się niewystarczające. Po prostu nie są w stanie zagwarantować wymaganej wydajności ciśnienia. Efektem jest niska efektywność deszczowni, a to z kolei wpływa na kiepską jakość nawadniania. W okresie letnim, gdy temperatury potrafią sięgnąć nawet 40 stopni, to wręcz kolosalny problem.

Pompa wielostopniowa, a w szczególności wysokiej klasy pompa pionowa, pomoże rolnikowi usprawnić funkcjonalność wodociągu. Ta reguła odnosi się zresztą nie tylko do deszczowni. Utrzymanie stałej i relatywnie dużej wartości ciśnienia ma znaczenie podczas wielu czynności na gospodarstwie. Zainstalowane pompy pionowe bez dwóch zdań poprawią jakość ciśnienia zasobów wodnych, których niewłaściwa dystrybucja mocno odbija się na plonach. Zwłaszcza wczas intensywnych upałów. Na stronie https://www.dostudni.pl/ każdy rolnik znajdzie wszystko, co niezbędne do lepszego zarządzania wodą na gospodarstwie.

Duże pompy do zadań specjalnych

Naturalnie, każde przedsięwzięcie wymaga precyzyjnego określenia potrzeb. Pompy pionowe na problemy z wodociągami w przemyśle mogą być całkiem spore i ważyć nawet 200 kg. Taki sprzęt jest jednak niezbędny, jeśli oczekuje się wysokości podnoszenia przekraczającej 100 metrów przy wydajności rzędu 500-900 l/min. Ciśnienie w przypadku tego typu urządzeń siłą rzeczy również zrobi wrażenie. W niektórych zakładach tak mocne układy płuczące są wręcz obowiązkowe. A jeśli interesują Cię do tego zbiorniki ciśnieniowe czy szczegóły instalacji – już teraz wejdź na stronę https://budoloper.pl/wiadomosci/pokaz/233,jak-wybrac-zbiorniki-cisnieniowe-na-wode-i-jak-je-zainstalowac.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *