Audiobooki za darmo

Popularne audiobooki, książki dla miłośników kryminałów. Gdzie szukać audiobooków za darmo?

Gatunek, jakim jest kryminał, zdecydowanie zalicza się do jednego z popularniejszych wśród czytelników. Zbrodnie, zagadki, śledztwa i wartka akcja są w stanie wciągnąć. Które tytuły i autorzy cieszą się największym wzięciem? Jak wygląda to wśród audiobooków i gdzie ich szukać?

Które kryminały są najpopularniejsze?

Szukając zestawień związanych z popularnością danego gatunku literackiego, łatwo można zauważyć, że zestawienia te co jakiś czas się zmieniają. Sprawką tego jest fakt, iż co roku wychodzi na rynku wiele nowych tytułów, a niektóre z nich z miejsca zyskują rzeszę fanów. Można przyjrzeć się zestawieniu 5 powieści kryminalnych polecanych przez autora artykułu na Podpowiadamy.pl, warto jednak też samemu poszukać. Co ważniejsze jednak – niezależnie od tego, co mówią rankingi popularności, istotne będzie to, co nam się podoba.

Jakie polskie książki kryminalne są obecnie na topie?

Jak zostało wspomniane, zestawienia te co jakiś czas ulegają zmianom, poza tym wiele będzie też zależało od tego, kto redaguje dany ranking. Przeglądając kilka takich list z różnych stron, można zauważyć, że częstą mają one ze sobą niewiele wspólnego. Ostatnimi czasy wśród audiobooków szczególnie króluje Remigiusz Mróz, ze swoją serią o prawniczce Joannie Chyłce. Wśród polskich autorów, popularnością cieszy się także Marek Stelar i jego „Blizny”, Vincent V. Severski z powieścią „Odwet” i „Zmora” Roberta Małeckiego, Jacek Gliński i jego seria o emerytce Zofii Wilkońskiej, czy też wciąż chętnie czytana Katarzyna Bonda.

Jakie zagraniczne kryminały są najpopularniejsze?

Wśród topowych autorów zza granicy warto tutaj wymienić Paris B. A. i jego książki „Na Skraju Załamania”, „Pozwól mi wrócić” oraz „Dylemat”. Niesłabnącą popularnością cieszą się chyba wszystkie powieści autorstwa Harlana Cobena, który regularnie wypuszcza na rynek nowe tytuły. Nie należy zapominać też o klasykach – szeroko dostępnych także w wersji audiobooków, czyli nieśmiertelna Agatha Christie czy Arthur Conan Doyle. Ciekawym i rozchwytywanym tytułem jest także „Siedem Śmierci Evelyn Hardcastle” Stuarta Turtona oraz seria o komisarzu Harrym Hole od Jo Nesbo.

Gdzie szukać audiobooków za darmo?

Jak każdy wie, literatura kosztuje, dlatego bardzo często szuka się tanich czy wręcz darmowych rozwiązań, dających dostęp do ulubionych lektur bez opłat. Szuka się nie tylko książek czy e-booków, ale i audiobooków, które swego czasu zyskały na popularności. Najczęściej sięga się po nie wówczas, gdy chcemy zapoznać się z literaturą, ale na przykład brakuje nam czasu, by w spokoju zasiąść z książką. Audiobooka można słuchać nawet w podróży czy na spacerze.

Czy można je dostać za darmo? Są strony, które je udostępniają bez opłat, choć trzeba liczyć się z tym, że baza tytułów będzie dość uboga. Najczęściej za darmo są te książki, które nie są już objęte prawem autorskim, czyli w większości dotyczy to klasyków literatury. Niektórzy szukają też na nielegalnych stronach, ale tych wiele nie ma i szybko znikają. Wśród kilku legalnych źródeł, warto wymienić takie strony jak Publio, Bookto, Nexto czy Virtualo.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *