Eleganckie biuro w nowoczesnym stylu

Projekty biur – jakie są najnowsze trendy?

Design przestrzeni biurowych nieustannie ewoluuje. Ma to bezpośredni związek ze zmieniającym się sposobem pracy. Obecnie pod uwagę bierze się m.in. samopoczucie pracowników oraz wykorzystanie mebli w domowym klimacie. Projektowanie biur stało się też dużo bardziej elastyczne niż kiedyś.

Pojedyncze stacje robocze powoli odchodzą do lamusa na rzecz wspólnych przestrzeni ułatwiających współpracę. Co jeszcze warto wiedzieć na temat najnowszych trendów?

W jaki sposób projektuje się obecnie przestrzenie biurowe?

Nowoczesne biura są projektowane w sposób uwzględniający potrzeby pracowników, ich doświadczenia w miejscu pracy oraz możliwość nawiązywania interakcji z innymi członkami zespołu. To z kolei przekłada się na większą wydajność personelu i sukces w biznesie. Kolejnym trendem jest projektowanie biur zdrowych nie tylko dla ludzi, ale również dla planety. O czym jeszcze warto wspomnieć?

  • Duży wpływ na komfort pracy mają meble. Zarówno biurka, krzesła oraz szafy powinny wyróżniać się wyglądem, który nie przypomina klasycznych biurowych modeli. Obecnie stawia się raczej na miękkie, organiczne formy, kojarzące się z domowym ciepłem i przyjemną atmosferą. Z tego względu coraz częściej można spotkać się z meblami tapicerowanymi.
  • Firmy odpowiedzialne za projektowanie biur bazują na naturalnych materiałach, takich jak kamień, korek czy drewno. Te elementy również wpływają na ocieplenie wnętrza.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat współczesnych trendów?

Praca przez dłuższy czas w jednej pozycji nie jest zdrowa, dlatego obecnie przywiązuje się dużą wagę do swobodnego zarządzania miejscem pracy. W biurach można coraz częściej spotkać się z tzw. biurkami w trybie sit&stand pozwalającymi zarówno na siedzenie, jak i stanie. Oprócz tego istnieje możliwość regulacji wysokości blatu, co pozwala na łatwe dopasowanie do wzrostu danej osoby. Kolejną istotną kwestią jest dobór roślin, które pomogą oczyścić powietrze.

Dowiedz się więcej: projektowanie biur Katowice

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *