Rolety zewnętrzne do domu

Rolety tylko od sprawdzonego producenta!

Współcześnie bardzo wiele osób rezygnuje z zasłon i firan zbierających kurz. Lepszym wyborem okazują się rolety występujące w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się na budynkach jednorodzinnych oraz na większych zabudowaniach. Ich użycie nie tylko pozwala ochronić prywatność wieczorem i nocą, ale również zwiększa poziom bezpieczeństwa domu. Sprawdź, czy warto zdecydować się na żaluzje aluminiowe oraz czym charakteryzują się antywłamaniowe rolety!

Najlepszy producent rolet — skorzystaj z oferty już dzisiaj!

Wiele osób decyduje się na rolety wewnętrzne w swoim domu. Często wybierane są żaluzje drewniane lub rolety materiałowe. Jednak nie zawsze zapewniają one taki poziom komfortu i intymności, jakiego oczekują domownicy. W takiej sytuacji można zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych. Świetną ofertę znajdziesz w firmie RoletyAlu – producent rolet z Bobrownik ma szeroki asortyment wspaniałych, dopracowanych w każdym calu rolet, które spełniają liczne oczekiwania użytkowników. 

Rolety zewnętrzne do domu — czy to dobry pomysł?

Choć rolety zewnętrzne najczęściej kojarzą się z lokalami użytkowymi, bardzo często stosuje się je także w domach jednorodzinnych czy wielorodzinnych. Czy ma to sens? Jak najbardziej. W przypadku takich osłon okiennych bardzo często do czynienia mamy również z aspektami antywłamaniowymi. Producent rolet zewnętrznych zapewnia, że każdy typ rolet, nawet te, które nie posiadają certyfikatów, są dodatkową przeszkodą dla intruza czy złodzieja, który chciałby dostać się do wnętrza budynku. W przypadku wykorzystania takich właśnie rolet jest to znacznie trudniejsze. A zdarza się przecież, że domownicy wychodzą do pracy, wyjeżdżają na urlop i takie rolety mogą ochronić skutecznie posesję.

Rolety zewnętrzne mogą mieć rozmaitą konstrukcję czy kolor. Tworzone są z różnych materiałów, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrania dla siebie tego idealnego modelu. Rolety zewnętrzne można montować już na etapie budowy. Z takich najpopularniejszych wyróżniamy rolety nadstawne (scalone z oknem), podtynkowe oraz natynkowe. Te ostatnie można śmiało montować w momencie, kiedy dom stoi, a wcześniej nie było mowy o roletach zewnętrznych. Jak więc widać, z każdej sytuacji jest dobre wyjście!

Antywłamaniowe rolety — czym powinny się cechować?

Na rynku istnieją również typowo antywłamaniowe rolety, które muszą spełniać szereg ważnych wymagań. Sprawdzony producent rolet będzie miał w swojej ofercie rolety antywłamaniowe różniące się między sobą klasą skuteczności. W przypadku takich osłon okiennych mówimy o klasie RC1 oraz RC2. Obydwie gwarantują ochronę przed próbą włamania, jeśli złodziej nie jest przygotowany i nie posiada przy sobie specjalistycznych narzędzi.  W przypadku żaluzji fasadowych antywłamaniowych wyróżniamy też klasy od RC3 do RC6. Nie da się ukryć, że są one znacznie bardziej skuteczne i mogą ochronić dom przed włamaniem, jeśli intruzi mają przy sobie coś więcej niż nożyce czy śrubokręt. 

Jak widać, warto inwestować w takie osłony. Z pewnością są bardziej skuteczne, aniżeli standardowe żaluzje wewnętrzne czy rolety rzymskie, które potrafią zatrzymać światło słoneczne, ochronić dom przed nagrzewaniem czy wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale z pewnością nie powstrzymają złodziei przed wtargnięciem do środka i zagrabienie wszystkich cennych rzeczy, jakie tam znajdą.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *