Skrzynka pocztowa na listy z symbolem poczty

Skrzynka na listy. Dlaczego warto ją kupić?

Skrzynka na listy to element, który widnieje na praktycznie każdym ogrodzeniu lub na klatce schodowej każdego bloku. Dlaczego skrzynki na listy kupujemy i dlaczego warto je kupować?

Obowiązek posiadania skrzynki na listy

Chyba nikt nie lubi płacić mandatów. Prawdopodobnie niewiele osób wie, że według przepisów prawnych, każdy właściciel budynku mieszkalnego musi posiadać skrzynkę na listy. Jeśli nie zastosuje się do tego obowiązku – może otrzymać karę wysokiej grzywny (nawet do 10 000 zł).

Nie wystarczy sam zakup skrzynki. Musi ona spełniać określone wymogi (np. montaż w widocznym miejscu, odpowiednie rozmiary, zachowanie poufności korespondencji i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi). Skrzynka musi być oznakowana zgodnie z numeracją nieruchomości.

Jakie są rodzaje skrzynek na listy?

Skrzynka na listy jest nie tylko musem, ale także komfortem przyjmowania przez nas przesyłek. Mogą one pełnić funkcję nie tylko przechowywania korespondencji, ale także ozdobną. Spośród rodzajów skrzynek na listy możemy kupić: 

  • przelotową skrzynkę na listy (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/skrzynki-na-listy/przelotowe.html), która jest bezpiecznym i dość popularnym wyborem. Są gotowe do wmontowania w murku przy ogrodzeniu lub w elewację budynku. Odbieranie poczty z takiej skrzynki nie wymaga wychodzenia z domu: jeden wlot jest po wewnętrznej, a drugi po zewnętrznej stronie elewacji lub murku.
  • Skrzynka na listy z domofonem pozwala skontaktować się z domownikami. Może być zamontowana na murowanym ogrodzeniu, jak i metalowym.
  • Skrzynki lokatorskie montuje się w budynkach wielorodzinnych i składają się z wielu modułów przypisanych pod konkretny lokal mieszkalny. Każda z nich ma indywidualny kluczek dla właściciela.

Gdzie umieścić skrzynkę na listy?

Skrzynkę na listy możemy zamieścić na ogrodzeniu lub furtce całkowicie metalowych, na kamiennym murku przy ogrodzeniu lub na elewacji budynku. Skrzynka na listy musi być widoczna i spełniać wymagane prawnie wymogi. Skrzynka na listy powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenie wrzutu korespondencji oraz daszek zabezpieczający ją przed deszczem.  Najlepiej aby była starannie wykonana z materiału najwyższej jakości (ze stali ocynkowanej, nierdzewne lub aluminiowe) lub takie przeznaczone do pomalowania farbą zabezpieczającą przed korozją.

Skrzynki na listy w sklepie internetowym bonmario.com.pl

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *