Prawidłowe szczotkowanie zębów zapobiega powstaniu kamienia

Usuń żółty osad z zębów! Zrób domową pastę wybielającą!

Wszyscy chcemy, żeby nasze zęby były białe i zdrowe. Jednak nie jest to takie proste! Białe żeby wymagają czasu i wysiłku. Wybielanie zębów u dentysty jest dosyć kosztowne, a dodatkowo nie bardzo zdrowe. Na rynku dostępne są również wybielające żele i pasty, ale zazwyczaj sporo kosztują i nie zawsze działają. Oto nasz sposób na żółty nalot na zębach!

Wybielająca pasta do zębów - usuń żółty nalot z zębów
Wybielająca pasta do zębów – usuń żółty osad z zębów

Aby szybko i skutecznie wybielić zęby domową metodą potrzebne są tylko 2 składniki! A cały proces trwa zaledwie 2 minuty. Do przygotowania domowej wybielającej pasty do zębów wykorzystamy olej kokosowy oraz sodę oczyszczoną!

Olej kokosowy znany jest z wielu zdrowotnych właściwości: zapobiega rozwojowi raka, korzystanie pływa na cierpiących na chorobę Alzheimera, poprawia trawienie, stabilizuje poziom cukru we krwi, pomaga w spalaniu tłuszczu i reguluje hormony. Naukowcy odkryli także, że olej kokosowy jest naprawdę skuteczny w walce z rozwojem bakterii powodujących próchnicę zębów.

Soda oczyszczona jest również doskonała dla jamy ustnej, a do tego od lat wiadomo, że wybiela żeby.

Usuń żółty osad z zębów: przygotuj pastę wybielającą

8 łyżeczek ekologicznego oleju  kokosowego extra vergine
8 łyżek sody oczyszczonej
2 krople olejku miętowego

Połącz olej z sodą oczyszczoną i olejkiem miętowym i dokładnie wymieszaj. Pastę nałóż na szczoteczkę do zębów (najlepiej elektryczną) i szczotkuj przez 2 minuty. Soda zapewni bile zębom, a olejek miętowy odświeży oddech i da poczucie świeżości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.