Krem pod oczy to kosmetyk, któremu stawia się wysokie wymagania. Jego głównym zadaniem jest pielęgnacja delikatnej skóry w bezpośrednim sąsiedztwie niezwykle wrażliwego narządu wzroku – gałki ocznej. Warto wiedzieć, jak nakładać prawidłowo tego typu preparat, żeby maksymalnie wykorzystać jego właściwości i nie szkodzić podatnej na uszkodzenia, delikatnej skórze pod oczami.
Spis treści
Dlaczego warto stosować krem pod oczy?
Skóra wokół oczu jest pozbawiona tkanki podskórnej oraz gruczołów lipidowych. Dlatego z upływem czasu potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale także składników odżywczych. Wysokiej jakości preparaty znanych marek, takich jak np. Floslek, uwzględniają wszystkie potrzeby delikatnej tkanki, gwarantując:
- odżywienie, wygładzenie i redukcję zmarszczek;
- nawilżenie i rozświetlenie;
- redukcję cieni pod oczami.
Oczywiście dostępne na rynku kremy pod oczy mają różne zadania i właściwości – nie wszystkie głęboko odżywiają skórę, niektóre preparaty zostały zaprojektowane głównie w celu redukcji zmarszczek czy opuchlizny pod oczami. Właściwy krem zawsze należy dobrać odpowiednio do własnych potrzeb. Warto również zaopatrzyć się w kilka preparatów o różnych funkcjach, aby móc cieszyć się ich różnorodnymi możliwościami.
Kiedy stosować krem pod oczy?
Krem pod oczy najlepiej wprowadzić do swojej porannej i wieczornej rutyny. Rano, przed wykonaniem makijażu dobrze zastosować preparat posiadający właściwości rozświetlające, redukujące cienie i opuchliznę pod oczami, wygładzające zmarszczki wokół nich i idealnie nadający się pod makijaż.
Wieczór to najlepszy czas na aplikację kosmetyków działających na skórę odżywczo i naprawczo. Dobrze jest wybierać kremy o jak największej zawartości składników naturalnych. Niektóre firmy kosmetyczne, np. Floslek, oferują produkty oparte o sprawdzone, wielowiekową tradycją, działanie ziół takich jak świetlik czy arnika.
Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?
Kosmetyczki i dermatolodzy doradzają, żeby nakładać krem pod oczy zaczynając od wewnętrznego kącika oka, do zewnętrznego na górnej powiece. Na dolnej powiece, przyjmujemy kierunek odwrotny – od zewnątrz do wewnątrz. Podczas aplikacji preparatu, warto wykonywać delikatne, najlepiej uciskowe ruchy drenujące w celu pozbycia się opuchlizny.
Na koniec całego procesu, kosmetyk wklepujemy opuszkami palców, wykonując energiczne, ale oczywiście bardzo delikatne i ostrożne ruchy.
Czego unikać, żeby zachować piękną i zdrową skórę wokół oczu?
Delikatna skóra wokół oczu, narażona jest na ciągłe działanie czynników zewnętrznych – suchego powietrza podczas przebywania w pomieszczeniach, promieni UV, wiatru czy mrozu na zewnątrz. Dlatego uwzględniając dodatkowo jej naturalną wrażliwość, należy dbać o nią nie tylko za pomocą wysokiej jakości kosmetyków, ale także unikając w miarę możliwości:
- stresu;
- intensywnego opalania się;
- zbyt małej ilości snu.
Delikatnej tkance wokół oczu szkodzi również brak właściwego nawilżenia organizmu od wewnątrz, dlatego dbając o nią nie należy zapominać o wypijaniu niezbędnej ilości wody.
Źródło: Artykuł sponsorowany